Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce e lipit pe rever la priza toc japoneza din film?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ce e lipit pe rever la priza toc japoneza din film?



    Ce este lipit pe paleta jucatorului japonez?pe partea de rever?e prima data cand vad asa ceva
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

  • #2
    Pare sa aiba o placuta de lemn peste hartia neagra. Daca este asa, s-ar putea sa fie pentru greutate suplimentara.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Sau s-ar putea sa nu fie din lemn, ci din alt material si sa foloseasca la aderenta/transpiratie?

      Comentariu


      • #4
        Nu sunt sigur ca are voie cu alt material decat lemn, cauciuc rosu/negru, sau hartie colorata.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Nu stiu, mi-am dat cu parerea. Poate nu este lipit pe hartie, poate este direct lipit pe lemn, in acest fel facand parte din lemn, si avand voie sa puna si alte materiale (compozite, etc)....imi dau cu parerea...nu stiu....

          Comentariu


          • #6
            Rblade ar trebui sa stie cel mai bine-este cel mai in domeniu
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Este pentru aderenta mainii. Toti penhold-erii au probleme cu aderenta degetelor cand transpira, pe fata de backhand. Multi dintre ei, zgarie cat pot de tare fata, in acel loc. Probabil lui Yoshida Kaii i sa permis sa lipeasca pe fata BH, un material gen "leucoplast".
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                cu siguranta este un material ca sa nu ii alunece mana......si cu siguranta o trecut prin comisie cu materialul ala....este o improvizatie....care sincer nu arata prea bine,mai ales la nivelul lor......dar ajuta...
                fh-xiom vega-pro 2mm
                blade--galaxy-v16
                bh-xiom omega tour--max

                Comentariu


                • #9
                  Yoshida joaca cu un lemn cu priza toc chinezeasca, dar nu are fata pe rever, e doar vopsit lemnul negru. Si peste lemnul acela negru a lipit ceva pt. aderenta. Daca era o fata acolo nu cred ca ar fi avut voie.
                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca pentru lovirea mingii nu se foloseste decat o fata(la fel ca si la jucatorii cu priza toc traditionala),cealalta fata poate sa ramana libera sau sa fie acoperita cu pluta sau orice alt material care sa permita o echilibrare cat mai buna a paletei..

                    ...poate fi o paleta de genul fara fata lipita si sa aiba lipita in zona degetelor chiar si o folie acceptata de ITTF...
                    ---------- Post added 28.03.2012 at 09:59 ----------
                    ...si pentru protejarea degetelor(la frecarea cu suprafata paletei) si pentru o aderenta mai buna a degetelor ...si nu in ultimul rind pentru estetica viitoare a paletei(niste degete care transpira isi pun in timp amprenta asupra esteticii lemnului paletei)...
                    FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                    Comentariu


                    • #11
                      Cum spuneam, Yoshida joaca cu priza toc chinezeasca cu o singura fata, nu priza toc japoneza. Deci nu e o paleta ca cea de sus
                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                      Comentariu


                      • #12
                        http://www.google.ro/imgres?q=yoshid...count-cabin.co
                        Da ,foloseste o paleta Buterfly Yoshida Kaii(cu o singura fata ...tenergy 64 pe fh) cu priza chinezeasca si are lipita pe fata de backhand doar hartie neagra si in zona degetelor de pe bh "chestia" aceea alba...
                        Ma refeream la felul cum arata fata de backhand,adica fara fata lipita...
                        Ultima editare de nelu mutiu; 28.mar.2012, 14:49.
                        FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X