Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Caut o pareredespre o fata de paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Caut o pareredespre o fata de paleta


    Am un joc foarte ofensiv, aproape de masa.
    Asadar, folosesc de aproape doua saptamani un Donec Waldner Ultra Senso Carbon, cu ambele fete Tenergy 05, adevarata catapulta.

    Pe drive totul e OK, daca cu niste fete vechi, Stiga, dadeam topspinul in prima parte a mesei, acum, cu Tenergy 05 merge uns, dar mai catapultat, in treimea finala a mesei, la adversar. Totul e super Ok.

    Problema e pe backhand unde aveam un topspin foarte agresiv, in ultima treime a mesei, iar acum, cu Tenergy 05, iese cu jumatate de metru, mai mult, in afara.
    Problema e ca daca ma asez mai in spate nu mai pot juca ca de obicei, se strica drive-ul.

    Caut, deci o recomandare, pentru o fata de paleta, la fel, cu mult spin și speed, dar mai putin elastica ca Tenergy 05.
    Apropo, cineva mi-a sugerat un Tenergy25FX.

    Ce parere aveti?

  • #2
    Xiom Vega Europe sau Vega Pro daca vrei ceva mai multa putere
    Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
    Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
    Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

    Comentariu


    • #3
      Adica e mai putin elastica?

      Comentariu


      • #4
        Buretele e mai dur la varianta Pro, de aici rezultand diferenta de putere
        Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
        Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
        Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

        Comentariu


        • #5
          Multumesc de sfat.

          Comentariu


          • #6
            T W,eu am un Timo Boll Alc cu tenergy 05 pe Bh,si Vega Pro pe Fh.Pe Fh sunt multumit cu Vega Pro,insa cu 05 pe Bh imi e mai greu sa controlez mingea cum vreau,asa ca am mai incercat si Butterfly G3 Fx,Sriver,Razka 7 soft,Bryce si Genius.Fiercare din ele era buna pt ceva,dar nu unele ba nu ma ajutau la retururi de servicii,ba nu aveau destul efect de catapulta cum zici tu,ori suficienta viteza,si pot spune ca nu mai sunt chiar incepator.Trebuie sa ai dexteritate si mult antrenament sa poti plasa mingile cum vrei daca ai un carbon cu O5 pe bh.Si eu am de gand sa imi schimb fata cu un Tenergy 25 si cred ca isi va face treaba asa cum sper.Depinde si de stilul fiecaruia pana la urma,insa eu unul iti recomand sa-ti iei un 25 Fx.Sa ne spui si noua cum e daca iti cumperi.Succes!

            Comentariu


            • #7
              Merci de opinie, Claudyu.
              Numai ca nu se gaseste Tenergy 25.

              Daca rezolv, va spun cu drag.

              Comentariu

              Procesare...
              X