Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parere Xiom sigma europe max

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Parere Xiom sigma europe max

    Doresc sa imi schimb setupul format din lemn BTY balsa-carbo X5, FH: Donic Baracuda big slam si BH: Donic Coppa x1 turbo platin. In loc de fata Baracuda big slam as dori sa imi achizitionez una din gama Xiom si mai precis Sigma europe. As dori pareri despre aceasta fata si in special daca stie cineva cum se comporta impreuna cu balsa carbo x5.

  • #2
    In comparatie cu Baracuda este mai rapida si buretele mai tare (fata de Baracuda BS, diferenta e ceva mai mare). Din punct de vedere a capacitatii de generare a spinului sunt destul de asemanatoare, insa daca vei trece de la Baracuda la Sigma, trebuie sa-ti ajustezi putin miscarea. Mingea sare mai repede din Sigma. Eu asta am simtit cand am jucat cu ea.

    Comentariu


    • #3
      Am jucat Cu Sigma Euro si Sigma Pro,pe un lemn Xiom Stradivarius,si pot spune ca este un setup pentru jucatorii avansati,care joaca constant si la nivel peste mediu.
      Ai nevoie de miscari extrem de exacte pentru a le controla,cea mai mica greseala trimitand mingea mult in afara mesei.
      Pe Balsa Carbon banuiesc ca ar deveni si mai rapide fetele.Depinde si de nivelul tau de pregatire si de joc.
      Oricum totul este la superlativ la aceasta fata-Viteza mult mai mare decat au fetele pe care le ai acum,spin formidabil,ofera mingii un efect nebun,se stie ca fetele Sigma au cel mai mare spin din gama Xiom,dar inca odata,trebuie miscari foarte exacte pentru a le controla,mai ales la push-fetele fiind si foarte sensibile la spin
      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
      FH: Tenergy 05
      BH: Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Este excelenta Sigma Europe. Joc cu astfel de fețe de vreo 2 luni si mi se par excelente. Ai viteza, spin si control foarte bun. Intr-adevar pe un lemn foarte rapid (de ex off+) ar putea fi putin mai greu de controlat dar odata ce o "stapanesti" o sa te indragostesti de aceasta fața. Am jucat si cu Baracuda dar mi se pare mult mai interesanta Sigma Europe.
        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          In general sunt fețe f.f.bune,dar fii atent pe ce lemn il lipesti.Aceste fețe au un control f.bun,efect deosebit si rapiditate cat cuprinde.Deci in concluzie,parerea mea,este se le lipeste (lipici pe baza de apa)pe un lemn off,usor.Singurul lucru care nu imi convine mie este ca sunt fețe grele,asa sunt ele din fabrica nu ai ce le face .Iti recomand fețe de 2.0.Sa fii sanatos si sa auzim de bine.
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de george25 Vezi post
            Am jucat Cu Sigma Euro si Sigma Pro,pe un lemn Xiom Stradivarius,si pot spune ca este un setup pentru jucatorii avansati,care joaca constant si la nivel peste mediu.
            Ai nevoie de miscari extrem de exacte pentru a le controla,cea mai mica greseala trimitand mingea mult in afara mesei.
            Pe Balsa Carbon banuiesc ca ar deveni si mai rapide fetele.Depinde si de nivelul tau de pregatire si de joc.
            Oricum totul este la superlativ la aceasta fata-Viteza mult mai mare decat au fetele pe care le ai acum,spin formidabil,ofera mingii un efect nebun,se stie ca fetele Sigma au cel mai mare spin din gama Xiom,dar inca odata,trebuie miscari foarte exacte pentru a le controla,mai ales la push-fetele fiind si foarte sensibile la spin
            + 1
            Ti-as recomanda daca tot iti place gama Xiom, Vega Europe pe FH si Xiom Sigma Europe pe BH, deoarece la rever e mai usor de controlat, in comparatie cu FH unde ai nevoie de mai mult control.
            Pe BTY Balsa Carbo X5 ar sarii putin cam tare, dar daca ai automatism in miscari sigur o sa te descurci.
            Toate cele bune,
            George Durdun

            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

            Comentariu

            Procesare...
            X