Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn pentru iarba

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemn pentru iarba

    Caut un lemn potrivit pentru o iarba short pips.. am jucat cu un lemn total nepotrivit pentru o iarba (Mich. Maze OFF) si acum caut un lemn mai ieftin si mai lent.. deci potrivit pentru o astfel de iarba. Astept pareri

  • #2
    dan universal combi pret 100 ron la comanda!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #3
      (at) Raul : ti-l recomand si eu pe Dl Alehandro ! are produse de calitate , iar dupa o discutie cu dansul, isi va da seama exact ce anume iti trebuie.
      Boys, be ambitious !

      Comentariu


      • #4
        short pipsul nu e iarba...printre jucatori i se spune sandvis...pt sandvis ( short-pips ) cred ca-ti trebuie un lemn mai teapan, adica stiff...intreaba-l pe RBlade de un astfel de lemn...sau cauta-ti singur...la un moment dat il vei gasi...
        tibhar def plus jumulita
        gambler reflectoid 1,0
        dawei 388 D-1 ox

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Raul Vezi post
          Caut un lemn potrivit pentru o iarba short pips.. am jucat cu un lemn total nepotrivit pentru o iarba (Mich. Maze OFF) si acum caut un lemn mai ieftin si mai lent.. deci potrivit pentru o astfel de iarba. Astept pareri
          Eu as zice ca Maze OFF e tocmai ce-ti trebuie! Parerea mea este ca sigur nu adopti strategia de joc potrivita pentru o astfel de fata! Deoarece short pipsul nu e o fata cu mult spin, trebuie evitat jocul pasiv de control cu mingi taiate sau usor plasate, foarte usor de atacat de catre un adversar ofensiv. Trebuie sa preiei tu initiativa, sa pui presiune pe adversar prin atacuri drepte, in forta,sa pui capace si contre la topspin, lovituri mai usor de executat cu un sanvis. Iar pentru a da eficienta maxima unor astfel de lovituri iti trebuie un lemn rapid, dar si de control, de calibrul lui MAZE OFF.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            short pipsul nu e iarba...printre jucatori i se spune sandvis...pt sandvis ( short-pips ) cred ca-ti trebuie un lemn mai teapan, adica stiff...intreaba-l pe RBlade de un astfel de lemn...sau cauta-ti singur...la un moment dat il vei gasi...
            se pare ca-s confuz un pic.. Eu stiam (aparent stiam rau..) ca long-pips e sandvisu' (ma gandeam eu.. pentru ca joci la oarecare distanta de masa) si short-pips.. ar fi avut logica sa fie iarba propriu-zisa..in fine.
            Multumesc pentru pareri.

            Comentariu


            • #7
              Raul anul trecut la onss parca ai jucat cu ambele fete soft , nu ? Ce iarba folosesti ?
              Lemn : Yasaka Sweeden Classic
              Fh : Butterfly bryce
              Bh : Butterfly bryce

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Raul Vezi post
                se pare ca-s confuz un pic.. Eu stiam (aparent stiam rau..) ca long-pips e sandvisu' (ma gandeam eu.. pentru ca joci la oarecare distanta de masa) si short-pips.. ar fi avut logica sa fie iarba propriu-zisa..in fine.
                Multumesc pentru pareri.
                Denumirea de senvis este datorata faptului ca primele fete care au avut in componente burete + topsheet (de aici termenul senvis) au fost fetele cu zimti scurti. Inainte de asta jucandu-se cu zimti scurti direct pe lemn. In engleza, orice fata cu topsheet + burete e senvis, dar la noi a ramas denumirea doar la cele cu zimti.
                Iarba se numeste asa pt. ca zimtii sunt mai lungi... deci seamana oarecum.
                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Radu George Vezi post
                  Raul anul trecut la onss parca ai jucat cu ambele fete soft , nu ? Ce iarba folosesti ?
                  anul trecut la onss nationala?..

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Raul Vezi post
                    anul trecut la onss nationala?..
                    Da la nationala anul asta te duci ?
                    Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                    Fh : Butterfly bryce
                    Bh : Butterfly bryce

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Radu George Vezi post
                      Da la nationala anul asta te duci ?
                      Am avut iarba.. Hallmark si anu' asta o sa ma aiba pe cap.. ne cunoastem?

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Raul Vezi post
                        Am avut iarba.. Hallmark si anu' asta o sa ma aiba pe cap.. ne cunoastem?
                        Da am fost amandoi in grupa aia nebuna cu catalin duceac cu baiatul de la maramures si lucian muntean . Succes la onss !
                        Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                        Fh : Butterfly bryce
                        Bh : Butterfly bryce

                        Comentariu


                        • #13
                          oo! salut raul eu sunt profesorul care a fost cu cel de la maramures!

                          Comentariu


                          • #14
                            La postul #3, am acordat un "nu-mi place mesajul". A fost o greseala. Vroiam sa dau "im iplace mesajul". Insa editam de pe telefon, si am comis-o. Rog ADMIN daca se poate remedia. Iar ALEHANDRO si TIME SHIFT, imi cer scuze.

                            Comentariu


                            • #15
                              atentie la FH-xiom Moega..nu mai scrieti de pe telefon.o sa intrebe lumea cand a mai aparut si fata asta

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de adi catri Vezi post
                                atentie la FH-xiom Moega..nu mai scrieti de pe telefon.o sa intrebe lumea cand a mai aparut si fata asta
                                E editie limitata. Comanda speciala

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de adi catri Vezi post
                                  oo! salut raul eu sunt profesorul care a fost cu cel de la maramures!
                                  hei, profesore eu am fost in grupa cu un tip din Mediaș.. si cu nu mai stiu cine deci ma confundati un pic.. dar ne vedem anu' asta la Pitești ;
                                  Ultima editare de Raul; 13.apr.2012, 17:12.

                                  Comentariu

                                  Procesare...
                                  X