Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

avantaje si dezanvantaje lehgate de grosimea fetelor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • avantaje si dezanvantaje lehgate de grosimea fetelor

    Salut,

    Doresc sa stiu de la voi de ce si cum se simba grosimea fetelor.
    Lemnele pe care as putea aplica schimbarile sunt off, off- non carbon.

    Merci
    Yasaka Ma Lin Extra Offensive
    Rakza 7
    Rakza 7 Soft

  • #2
    Esti sigur ca ai pus intrebarea cum ai vrut? Grosimea fetelor nu o poti schimba tu ; ele se cumpara cu diferite grosimi (ale buretilor,deisgur)
    Cu cat buretele este mai gros,fata respectiva are mai multa viteza si mai mult spin..

    Comentariu


    • #3
      de fapt la asta ma refeream.cum e mai bine si de ce sa le cumperi.
      Yasaka Ma Lin Extra Offensive
      Rakza 7
      Rakza 7 Soft

      Comentariu


      • #4
        eu am xiom omega IV pro MAX...foarte rapide foarte bune...si spin bestial....normal k e mai bine mai groase pentru un joc offensiv....si mai subtiri in caz contrar
        Blade:Primorac Carbon Off+ Old
        Fh: Xiom Omega IV Pro Max
        Bh:Joola Phenix Max

        Comentariu


        • #5
          In mare este asa... dar asta depinde si de grutatea Lemnului, cu cat sunt mai groase fetele cu atat sunt mai grele, si cu atat Paleta devine mai grea si mai greu de folosit... si mai depinde si ce fel de Lemn ai daca este rapid si-ti pui fete groase sare f. tare... Eu cred ca daca Lemnul este destul de rapid ai nevoie de 1.9 sau 2.0 nu mai mult, asa Paleta devine mai usor de folosit... Depinde si de stilul de joc a persoanei in cauza. Daca Lemnul nu este rapid si greu merge fete groase... Cu cat Paleta devinde mai grea miscarile devin incete. Asta depinde dela persoana la persoana...
          Ultima editare de leo33; 10.apr.2012, 18:04.

          Comentariu


          • #6
            merci pentru raspunsuri.in definitiv trebuie testate si vazut exact cum ma simt mai bine.
            Yasaka Ma Lin Extra Offensive
            Rakza 7
            Rakza 7 Soft

            Comentariu


            • #7
              Eu am incercat Acuda S2 si S1 in grosime standard si grosime maxima. Nu mi s-a parut ca in grosime maxima obtii mai mult spin. Un pic de viteza in plus, dar undeva pana in 10%. Greutatea in schimb creste cu 20% si mai mult, ceea ce din punctul meu de vedere chiar nu se merita. De acum in colo cumpar numai 2.0. Mai bine o fata mai usoara decat una grea si cu f putin mai rapida. Poate la alti tensori diferenta e mai mare dar nu la Acuda, cel putin nu din experienta mea.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de UnKN Vezi post
                Eu am incercat Acuda S2 si S1 in grosime standard si grosime maxima. Nu mi s-a parut ca in grosime maxima obtii mai mult spin. Un pic de viteza in plus, dar undeva pana in 10%. Greutatea in schimb creste cu 20% si mai mult, ceea ce din punctul meu de vedere chiar nu se merita. De acum in colo cumpar numai 2.0. Mai bine o fata mai usoara decat una grea si cu f putin mai rapida. Poate la alti tensori diferenta e mai mare dar nu la Acuda, cel putin nu din experienta mea.
                Cele cu grosime max fac spin mai bun doar la topspin si mai ales cand dai destul de tare, sa activezi buretele. Este evident ca daca dai incet n-o sa conteze. La taiate nu discut.
                Pierzi, in schimb, ceva control cand trebuie sa pui capac, pentru ca, daca adversarul da destul de tare, iti activeza buretele si asta face fata ta mai sensibila la spinul lui.
                Diferentele sunt mai mari de 10%, in experienta mea, dar depinde, desigur, de tipul de fata. N-as putea sa zic de Acuda S1.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu

                Procesare...
                X