Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

tenergy 64 vs rakza 7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • tenergy 64 vs rakza 7

    diferente si asemanari intre cele doua fete?

    nu ma intereseaza caracteristici de pe diferite site-uri ci informatii de la cei care au jucat cu cele doua fete.
    blade :TB ALC
    fh : joola rhyzm-P, 2.0
    bh : andro rasant grip, 2.0

  • #2
    sunt curios ce spun cei care le-au incercat pe ambele.eu am Rakza 7
    Yasaka Ma Lin Extra Offensive
    Rakza 7
    Rakza 7 Soft

    Comentariu


    • #3
      orice parere e bine venita.
      eu am jucat cu tenergy 64. ce nu mi-a placut la ea - faptul ca este foarte elastica, in rest e ok.
      buretele la ambele fete este mediu-hard ( de pe site-uri).
      blade :TB ALC
      fh : joola rhyzm-P, 2.0
      bh : andro rasant grip, 2.0

      Comentariu


      • #4
        Am jucat cu ambele pe rever, pe un Xiom Strato. Rakza7 mi-a parut cu mai mult control. Tenergy64 are, in schimb, mai multa viteza si efect de catapulta mai pronuntat. Bolta mi-a parut mai joasa la Rakza7.
        Butterfly Timo Boll ALC ST FH: Yasaka Rakza 7 soft BH: Yasaka Rakza 7 soft

        Comentariu


        • #5
          isi mai poate da cineva cu parerea, cineva care le-a mai folosit ?
          ca fete de backand - reactie la spin-ul primit, viteza, efect, care arunca mai sus etc
          multumesc !

          Comentariu


          • #6
            Am jucat cu T64 aprox 1 luna pe BH. Cu rakza 7 am dat ocaional,pe FH.
            T64 are o traiectorie mai dreapta, f bun la capace. Greu. burete medium tare. efect de catapulta mare. la loviturile active (capace,topspin) arunca jos, nu prea conteaza marimea spinul adversarului. La lovituri pasive (preluari, pushuri) este sensibil la spinul primit. Cel mai bun mi s-a parut la capace si la smashuri. Contra: greutate mare, greu de dat topspin de Bh.
            Rakza: prea tare, prea grea, prea iute, fara simt. nu mi-a placut. am incercat-o de cateva ori. acelasi rezultat! De o mie de ori mai bun Palio Blitz decat Rakza 7 la BH (nu imi fac reclama ascunsa la produsele pe care le vand)!

            Comentariu


            • #7
              eu credeam ca rakza 7 cu palio blitz sunt approx. aceeasi fata
              hai n-ori fi chiar la fel... da ma intriga cand spui ca blitz e de o mie de ori mai buna decat rakza 7

              Comentariu


              • #8
                mie asa mi s-a parut... viteza aprox identica, un plus pt rakza. control, net superior blitz, burete parca mai moale, topshet parca un pic mai grippy. o fata extraordinara pt Bh, in conditiile in care poti mentine setupul in greutatea optima (blitz are aprox 48 grame taiat pe standard bty. (asta este principalul motiv pentru care am renuntat la el, in combinatie cu un lemn de 90g, un t05 si cateva grame de lipici... ajungi la aporx 190 g, ceea ce mi s-a parut prea mult pt mine)

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de lucian75 Vezi post
                  orice parere e bine venita.
                  eu am jucat cu tenergy 64. ce nu mi-a placut la ea - faptul ca este foarte elastica, in rest e ok.
                  buretele la ambele fete este mediu-hard ( de pe site-uri).
                  lucian are dreptate,burete mediu ....la bty-64...dar cauciucul si pinii,f f moi...sare f tare din acel cauciuc...si pt cine nu este obisnuit ii trebuie multe luni de zile si rabdare de otel sa te inveti cu ea...eu am jucat numai pe fh
                  fh-xiom vega-pro 2mm
                  blade--galaxy-v16
                  bh-xiom omega tour--max

                  Comentariu


                  • #10
                    Fetele Tenergy sunt unice dupa parerea mea.Nu am gasit nimic ca sa-i semene pe deplin.
                    Sunt de acord in totalitate cu ce a spus Claudiu84, cu singura observatie ca mie personal mi-a placut simtul mingii la Rakza 7.
                    Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
                    FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
                    BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

                    Comentariu


                    • #11
                      Am jucat si cu rakza 7 si mi s-a parut mai linistita decat tenergy 64, mai putin elastica ceea ce ajuta la jocul de langa masa. Am jucat cu ambele fete pe Ignito care este un lemn off, acum nu stiu ce comportament ar avea cele doua fete pe un lemn mai lent.
                      Ambele sunt fete foarte bune, dar cu rakza 7 m-am obisnuit mai repede.
                      blade :TB ALC
                      fh : joola rhyzm-P, 2.0
                      bh : andro rasant grip, 2.0

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X