Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand fata paleta DHS Hurricane 3#19

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vand fata paleta DHS Hurricane 3#19

    Vand fata DHS Hurricane 3 #19 -black. Fata a fost jucata 2-3 ore si nu ma simt bine cu ea pe BH asa ca o sa trec la ceva mai rapid. Pret 50 lei!
    Nr tel:0765252717
    0757618569
    Predare personala in București sau trimitere prin curier rapid.
    ---------- Post added 10.04.2012 at 23:36 ----------
    Ultima editare de Astyle0392; 10.apr.2012, 22:51.

  • #2
    Nu e neaparat viteza de vina, ci faptul ca pentru rever e buna o fata mai elastica, care nu arunca asa jos.
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu


    • #3
      h3 nu arunca jos

      Comentariu


      • #4
        Eu cred ca se refera la loviturile drepte, nu la topspin.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de danr Vezi post
          h3 nu arunca jos
          Arunca mai jos decat fetele europene/japoneze mai moi si mai elastice.
          In general fetele chinezesti tari si lipicioase arunca mai jos... si nu ma refer doar la loviturile plate, dar ma refer la loviturile in care mingea intra in burete, cum sunt in general loviturile de rever.
          Inaltimea la care arunca o fata nu e strict legata de spinul pe care il produce ci mai degraba de elasticitatea fetei + coeficientul de frecare al cauciucului. Elasticitatea e influentata de duritatea si elasticitatea buretelui si de elasticitatea cauciucului (duritatea sa + dimensiunile zimtilor). La fetele chinezesti lipicioase, topsheet-ul in general e mai gros, cu zimtii mai scurti, deci mai rigid.
          Lasand toate detaliile astea la o parte, asa mi se pare si cand joc. Pe topspinurile in forta, miscarea e mai de jos in sus si mai ampla decat cu fetele euro/jap. Pe rever, cu miscarea aceea scurta specifica backhand-ului e greu sa ia mingea o curba destul de pronuntata. De asemenea, multa lume spune ca din fetele chinezesti lipicioase si tari, capacele se duc mai in jos, in fileu... ceea ce nu e un lucru foarte bun pt. rever.
          Daca luam in calcul doar perierea mingii cu topsheet-ul, atunci fetele chinezesti arunca mai sus decat cele euro/jap. Lovitura de rever mi se pare ceva mai directa insa.
          ---------- Post added 11.04.2012 at 20:40 ----------
          P.S.: Scuze pt. mesajele relativ off-topic.
          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

          Comentariu


          • #6
            La driveuri in special ma deranjeaza ... H3 Neo care il am pe FH e mai ok ... cu asta simplu nu pot.....

            Comentariu

            Procesare...
            X