Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Rola Presoare Lipire

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Rola Presoare Lipire

    Acum ca mi-am cumparat un lipici de care sunt cat de cat multumit...as dori sa va intreb de unde as putea procura o rola de presare a fetelor, cele stil TRAFALET, ca sa lipesc fetele cat mai bine.....daca le lipesc doar cu mana libera, iasa onduleuri

    multumesc anticipat
    FH: Tibhar Rapid|BD: Tibhar IV S|BH: Tibhar Genius Sound

  • #2
    eu unu folosesc un tub de spray / spuma de barbierit care are dimensiuni mari, si ma refer la inaltimea tubului.

    pana la urma , orice cilindru se poate folosi in presarea fetelor ...
    Boys, be ambitious !

    Comentariu


    • #3
      acum sa fiu sincer, la mine problema e urmatoarea, fetele nu sunt mereu de marimea lemnului si mai trebuie sa le intind, daca sunt ok, si nu trebuiesc intinse iasa bine....si eu folosesc un tub de fixativ, dar parca ar fi mai OK cu un trafalet deoarece as avea cealalta mana libera sa mai aranjez fata
      FH: Tibhar Rapid|BD: Tibhar IV S|BH: Tibhar Genius Sound

      Comentariu


      • #4
        Eu zic sa folosesti antebratul cu rabdare si o sa reusesti cu siguranta !
        Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          Rola presoare!!! Bani arucati pe geam.Poti folosi cu succes o bucata de teava din plastic,PVC si este mult mai buna decat o rola.

          Comentariu


          • #6
            Si eu sunt de aceeasi parere cu cei dinainte. Dar daca vrei neaparat, rola fasesti aici

            Comentariu


            • #7
              eu folosesc facaletul mamei ) si e foarte bun
              Blade:Primorac Carbon Off+ Old
              Fh: Xiom Omega IV Pro Max
              Bh:Joola Phenix Max

              Comentariu


              • #8
                Sa sti Rola este f. usoara si nu o sa faci mare branza cu ea...

                Comentariu


                • #9
                  SA STI CA ARE DREPTATE STEFAN! EU AM UN SPRAY DE MOBILA SI ESTE PLIN SI ESTE MARE SI CU ACELA FAC, DACA ESTE GOL ESTE PREA USOR, IMPORTANT ESTE SA FIE MAI GREU... EU CA SA INTIND O FATZA RULEZ DE CATEVA ORI (de 3, 4 ori) INTR-UN LOC INAINTE SI INAPOI CU SPTAYUL SI TOT ASA PANA SUS, SI APAS PUTIN... ASA SE INTINDE MAI BINE. ACUM FIECARE FACE CUM STIE MAI BINE.

                  Comentariu


                  • #10
                    Si eu tot o teava de PVC folosesc...are diametrul 50 mm si face treba buna!
                    Fh: Rakza X
                    Blade: Bty Innerforce ULC
                    Bh: Rakza X Soft

                    Comentariu


                    • #11
                      E o chestie de comoditate. Am cumparat de curand o rola la 30 de lei (http://www.vivasportshop.ro/product-...ete--1057.html) si mi se pare utila. Inainte foloseam un tub cu mingiutze si nu intindea asa de bine, unde mai pui ca mai ramaneau ocazional dungi pe margini. E intradevar din cauciuc moale dar daca apesi bine intinde foarte bine. Cu tubul de mingiutze ma chinuiam, dadeam de 6 ori si tot nu iesea bine. Cu rola dau de 2 ori si gata. Sunt suficient de comod si din punctul meu de vedere merita 30 de lei.

                      Comentariu


                      • #12
                        Daca tot s-a reactivat thread-ul, e bine sa se cunoasca si recomandarile Butterfly in legatura cu roller-ul si nu numai.
                        A se citi in Catalagul Butterfly, in link-ul atasat, la pagina 15 in partea de jos !
                        http://www.butterflyonline.com/templ...ndex.html#p=15
                        Rudius

                        Comentariu


                        • #13
                          sal...ma uimiti.....orice cilindru este f bun,,daca este prea usor il poti umple cu ceva mai greu si sa acoperi capetele...cat despre trafaleti de 23-30 lei.....uff foarte scump.....eu am gasit un trafalet la practiker cu 16 lei si mi s-a parut f scump la cum arata...30 de lei este spert pe fata....,dar no nu toti castiga banul asa greu....
                          fh-xiom vega-pro 2mm
                          blade--galaxy-v16
                          bh-xiom omega tour--max

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X