Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar paleta completa 200 lei

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Cumpar paleta completa 200 lei

    Dupa o pauza de 4 ani mi s-a facut dor de tenis de masă si m-am hotarat sa revin in forta .Aceasta va fi doar a 3-a paleta profesionala si probabil voi avea nevoie de cateva saptamani/luni pentru a reveni la jocul de dinainte. Inainte am avut un LKT Instinct(5 ply)+Tackifire special(cumparata de la D-l Visco parca ), setup care mi s-a parut cam incet, desi a fost foarte potrivit la inceput.Dupa am avut un Xiom Stradivarius+OmegaIII care a fost ok din punct de vedere al vitezei dar la nivelul meu probabil aveam nevoie de mai mult control. Acum vreau ceva intre, probabil un off-.Vreau ceva cat mai apropiat(ca peformanta) de ce am avut, prefer setup bun si putin folosit decat nou si fețe hobby. Stiu ca bugetul este destul de mic, dar la 17 ani si banii astia sunt greu de strans

    Rezumat
    Caut paleta (nu neaparat noua)
    Buget: 200 lei
    lemn OFF- / OFF
    fețe in stare cat mai buna


    Astept oferte prin MP.
    Ultima editare de OliverH; 24.apr.2012, 19:52.

  • #2
    Salut! Unde joci sau ai jucat de obicei?
    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

    Lume multa, oameni putini...

    Comentariu


    • #3
      Am inceput la palatul copiilor, scoala, parc, moise, pe unde gaseam masa. As vrea sa joc intr-un cadru mai profesional acum, macar indoor sa fie pe perioada verii.

      Comentariu


      • #4
        Hai la Palatul Copiilor si poate rezolvam o paleta buna si sub 200 lei. Dupa nume, nu-mi spune nimic persoana ta, dar posibil sa-mi fi fost elev
        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

        Comentariu


        • #5
          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...te-lemne-robot ia uita-te pe aici poate te intereseaza ceva... recomand Galaxy MC-3 (MicroCrystalline+Carbon) + Palio CJ 8000 + Dawei 388A-4 = 165 lei cu transport cu tot sau un globe in loc la dawei si o faci la 150 lei
          Lemn: Butterfly Petr Korbel
          BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

          Comentariu


          • #6
            ai un MP!!!
            FH: Tibhar Rapid|BD: Tibhar IV S|BH: Tibhar Genius Sound

            Comentariu


            • #7
              Poti intra aici. http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...-Vand-palet%E3
              FH: GoldArc 8, 2.1
              STIGA XU XIN
              BH: XIOM VEGA SPO 2.0

              Comentariu


              • #8
                Multumesc pentru oferte.Am rezolvat. Setup-ul este cel din semnatura.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de OliverH Vezi post
                  Multumesc pentru oferte.Am rezolvat. Setup-ul este cel din semnatura.
                  Dar ce setup trebuie sa te pui pe antrenament intens de tot,3 zile pe saptamana cu adversari mai buni decat tine,aia nu e paleta de tacaneala,e mare pacat sa o folosesti doar pentru meciuri cu amicii de clasa-Daca poti,nu ezita sa joci la sala domnului Roman Bogdan,vei avea NUMAI de castigat
                  De curiozitate,cat te-a costat?pentru ca noua nu cred ca este,totusi de la 200 ron buget maxim pana la aceasta configuratie de jucator profesionist e diferenta mare
                  Oricum,fata de vechea paleta cu Stadivarius si Omega III nu vei simti diferenta prea mare la capitolul control,e nevoie de mii de contre si teme pentru a o putea imblanzi
                  Bafta si la cat mai multe meciuri castigate cu noua paleta
                  Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                  FH: Tenergy 05
                  BH: Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Deocamdata in 5 minute de joc am descoperit ca sunt foarte departe de nivelul de performanta la care am fost si imi va lua multa vreme sa-mi revin. Probabil ar fi trebuit sa anticipez si sa iau o paleta mai controlabila, dar oferta a fost prea buna pentru a fi refuzata. Pe langa asta, cu un ALL m-as fi obisnuit repede si in nici o luna ar fi trebuit schimbat. Am preferat sa iau ceva definitiv acum, chiar daca va dura mai mult timp sa ma obisnuiesc cu el. S-ar putea sa schimb fețele in viitor, sunt destul de folosite si cu vreo 1-2mm mai mici ca suprafata lemnului.
                    Intentionez sa folosesc paleta la mai mult decat tacaneala, dar deocamdata sunt la acest nivel

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X