Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Diluant

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Diluant

    Care diluant are continutul cel mai ridicat de toluen din el?
    Sau, sa reformulez, exista un diluant cu continut de toluen mai mare decat D506?

  • #2
    D 209 are 30% toluen.
    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

    Comentariu


    • #3
      D506, cineva pe forum spunea ca are 60% toluen... parca Cosnic, nu mai retin bine!

      Comentariu


      • #4
        daca vrei sa boostezi bureti incearca nitrodiluant cu foarte putin prenadez.....proportie de 80% diluant si 20 adeziv....si dai 2-3 straturi.....
        fh-xiom vega-pro 2mm
        blade--galaxy-v16
        bh-xiom omega tour--max

        Comentariu


        • #5
          sti denumirea exacta? un link? o firma, ceva?
          eu ma gandeam sa folosesc asa ceva:
          DILUANTUL S 905 (D006-1) este un amestec de solventi pe baza de hidrocarburi aromatice, utilizat pentru diluarea produselor pe baza de clorcauciuc (QTEK EMAIL CLORCAUCIUC S 9110, QTEK GRUND CLORCAUCIUC S 9802).
          Ultima editare de Claudiu84; 24.apr.2012, 16:16.

          Comentariu


          • #6
            Claudiu mai bine ai grija sa nu te intoxici de la prostiile astea de chimicale...si ia un tenergy 05 fx!
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #7
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...ara-speed-glue
              uite aici ; prima si ultima pagina iti dau niste idei

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de dado_daniel Vezi post
                Claudiu mai bine ai grija sa nu te intoxici de la prostiile astea de chimicale...si ia un tenergy 05 fx!
                Am dat cu un T05FX, este intradevar o fata foarte buna, insa nu este pentru mine... daca nu te asezi cum trebuie pentru lovitura, nu te iarta.... cu astea mai "pasnice", mai putem lovi de pe calcaie, mai moale, mai drept...nu sunt atat de pretentioase.....
                Postat în original de midnight8080 Vezi post
                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...ara-speed-glue
                uite aici ; prima si ultima pagina iti dau niste idei
                Stiu Topicul, multumesc pentru link...
                Alte pareri?

                Comentariu


                • #9
                  ITI POT SPUNE CA AM INCERCAT MAI MULTE... DAR ACESTA ESTE CEL MAI BUN TOPESTE FARA PROBLEME Cauciucul, SIMPLU CAND CURETI CAUCIUCUL DE PE BURETE SA NU L ARUNCI,PUNE PUTIN DILUANT INTR UN BORCAN CU CAPAC SI AI SA VEZI CA INTR O 1,2. SE TOPESTE... SI ASA POTI SA FACI CUM VREI TU, MAI GROS MAI SUBTIRE... SINGURA PROBLEMA ESTE CA MIROASE TARE. CAND PUN ASA CEVA PE FEZTE AI OFERA UN SIMT F. BUN SI UN SUNET FRUMOS... SI FEZTELE SE FAC MAI MARI... AM AICI,,, UNUL ESTE MAI GROS, UNUL ESTE F. SUBTIRE... Cum folosesc asa ceva, prima data dau un strat de lipici pe baza de apa pe fezte, eu le fac seara si pana diminetaza se usuca bine feztele cu lipici pe baza de apa, si dimineata dau un strat de lipici din borcanul ce mai gros facut de mine, asa cum am spus mai sus. cand vreau sa mi mai tunez feztele nu mai dau cu cel gros, dau doar cu cel subtire un strat cu pensula si merge beton... Atentie! Daca doriti ca Lemnul sa ramana cu scrisul pe el, pe lemn da ti cu strat subtire de lipici pe baza de apa... Dupa 1 luna, curat feztele de lipici care vine usor jos, si le pun din nou in borcan si le refolosesc... Noroc!
                  Ultima editare de leo33; 25.apr.2012, 14:50.

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc dl leo33, nu am folosit D209 pana acum, doar D509 si acum acel diluant D006-1... Am sa fac un test, si am sa vad care dintre ele dilueaza mai bine cauciucul.... Asa intentionez si eu sa fac.... un strat de spring fresh pe fata, apoi 1-2 de diluant, pe buretele cu adeziv pe baza de apa, un strat de sping fresh pe lemn... si gata.... la relipire, doar diluant pe buretele cu lipici, lipici pe lemn... si tot asa...

                    Comentariu


                    • #11
                      ok, Ati cuperi prima data DILUANT NITRO D 209 costa intre 9 si 12 ron, mai putin de 1L, si torni putin intr un borcan dupa care pui cauciucul care la i curatat de pe fezte si al lasi de seara pana dimneata sa se dizolve, dupa care tot seara dai un strat de lipici pe baza de apa pe fezte,in cazul tau sping fresh este bun pana dimineata,,, pe lemn poti da cu lipici dimineata,,, dupa care dai 1 singur strat peste fezte cu lipiciul nou facut, asa pe rand o fazta o lipesti si urmatoarea... poati da si mai multe straturi dar nu asa de repede... dar nu cred ca ai nevoie... este ok, 1.strat... vezi cum merge.
                      Ultima editare de leo33; 25.apr.2012, 17:13.

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X