Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

DONIC WAlDNER DOTEC CARBON...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • DONIC WAlDNER DOTEC CARBON...

    Poate cineva sa-mi dea mai multe detalii despre lemnul asta(eventual daca a jucat cineva cu el)? As vrea sa mi-l cumpar!Pare deosebit...!
    blade:Re-Impact MEDUSA
    fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
    bh : _______XXX__________

  • #2
    Re: DONIC WAlDNER DOTEC CARBON...

    Postat în original de costy7904
    Poate cineva sa-mi dea mai multe detalii despre lemnul asta(eventual daca a jucat cineva cu el)? As vrea sa mi-l cumpar!Pare deosebit...!
    Are un sunet deosebit, mai precis este foarte usor de obtinut un sunet pronuntat "click" de topspin cu fețe relipite, este usor si foarte confortabil de tinut in mana ( pentru asta a fost gandita intreaga serie) si are un control, dupa parerea mea, mai bun decat AR-ul din aceiasi serie. Este mai gros decat lemnele obisnuite, cel pe care-l tin chiar acum in mana are 7,6 mm. Manerul se face in doua variante, pt dreptaci sau stangaci, diferenta fiind de fapt taietura finala de la capat, care are inclinatii diferite. In rest, cu toate ca este curbat intr-o parte, se poate juca foarte bine cu cel de mana opusa, pastrand si nu inversand FH cu BH.
    Viteza lui este foarte buna, un OFF curat. La minusuri as mentiona relativa sa fragilitate, stratul gros central fiind balsa, lemnul trebuie ferit de lovituri in colturile mesei.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      aaa, cu placere
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu

      Procesare...
      X