Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

xiom omega IV elite

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • xiom omega IV elite

    Salutare! as vrea sa aflu cateva impresii despre aceasta fata de la cei care au folosit-o. as vrea sa o folosesc pe backhand, ca upgrade de la donic acuda s3. in mod special as vrea sa stiu cat de moale e comparativ cu S3, sau vega elite. multumesc
    LEVI OF-
    Donic Bluefire M2
    XIOM Sigma Euro

  • #2
    Daca ajungi prin radauti poti incerca Omega IV elite de 2.0 la mine ! Eu le am puse pe un nittaku seapter ! Nu am jucat cu S3 sa pot face o comparatie !
    • Just loving table tennis!
      TIBHAR K3 HYBRID>< DHS HL5 PROVINCIAL><TIBHAR MK PRO HYBRID

    Comentariu


    • #3
      Teoria zice ca elite are 40 de grade fata de 37,5 cat are acuda s3, dar cifrele astea sunt asa de relative si te furaaaa....
      Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

      Comentariu


      • #4
        ...nu stiu cum e Omega IV Elite, dar Vega Elite e clar un pas in spate fata de Acuda S3...S3-ul domina Elite-ul la toare capitolele...ramane de vazut Omega IV Elite
        Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

        Lume multa, oameni putini...

        Comentariu


        • #5
          e o fata versatila...poti face si aparare cu ea...si mi s-a parut mai moale decat acuda s3
          tibhar def plus jumulita
          gambler reflectoid 1,0
          dawei 388 D-1 ox

          Comentariu


          • #6
            multumesc pentru sugestiile primite. din pacate AlexU nu sunt in tara o perioada, pentru ca mi-ar fi placut sa incerc combinatia ta. intentionez sa iau un lemn of-/of all wood de la dl Levi si ma gandeam sa nu fie prea moale omega elite pe backhand.pt forehand vreau xiom vega europe. sper sa fie o combinatie reusita, dar mai astept si alte idei. joc cam 5-6 ore pe saptamana, imi place sa fiu ofensiv si pe drive si pe rever iar ca "obiect de studiu" folosesc cel mai mult sfaturile celor de la pingskills-sectiunea ask the coach, pe care o recomand tuturor. sunt sfaturi pentru toate nivelurile de joc multe din ele exemplificate excelent cu filmulete.
            LEVI OF-
            Donic Bluefire M2
            XIOM Sigma Euro

            Comentariu


            • #7
              Eu am folosit o perioada Acuda S3 pe BH. Acum joc cu O4 Elite. Daca ar fi sa fac o comparatie intre ele:
              BURETE: sunt foarte asemanatoare la duritate. In schimb O4E are cauciucul mai moale si zimtii mai subtiri si mai rari decat Acuda S3. De aici diferenta de simt intre cele doua.
              VITEZA: relativ apropiate. Din cauza buretelui Carbo, O4E arunca ceva mai tare. Daca ai jucat cu Acuda S3, iti va trebui o perioada de ajustare a loviturilor, de pozitionare a paletei...
              Ca parere personala: Eu prefer Acuda S3. Pentru jocul si nivelul meu (nu foarte inalt) mi s-a parut fața cea mai 'pe gustul meu' pentru BH dintre toate cu care am jucat. Dar la un milimetru in spatele ei e Omega 4 Elite

              Comentariu


              • #8
                multumesc anomis. f util review-ul tau, exact ce ma interesa
                LEVI OF-
                Donic Bluefire M2
                XIOM Sigma Euro

                Comentariu


                • #9
                  Si eu le-am testat pe amandoua...in ceea ce priveste review-ul facut de ANOMIS sunt de acord cu mentiunea ca O4 elite are un mult mai pronuntat efect de catapult...pe mine unul ma ajuta la distanta de masa atunci cand sunt prins putin dezechilibrat...s-ar putea de asemenea ca O4 elite sa fie ceva mai sensibila la condens datorita cauciucului natural din topsheet...control f bun la amandoua insa la O4 elite mi se pare ca lovitura este ceva mai "lineara"...simt efectiv f bine unde se duce mingea... eu unul am ales O4 elite...probabil depinde si de lemnul cu care la combini...
                  Blade: Viscaria, FL
                  fh: T05, 2,1 mm, black
                  bh: T05, 2,1 mm, red

                  Comentariu


                  • #10
                    Corect. Efectul de catapulta mai pronuntat la O4Elite. De aici si saritura mai puternica. Totusi, cu O4 Elite poti pune niste stopuri langa fileu de toata frumusetea, ceea ce cu Acuda S3 nu imi ieseau chiar la fel.

                    Comentariu


                    • #11
                      Am probat ambele fețe... Acuda S3 cât și Omega IV Elite cu burete de grosime maxima. Pot spune ca daca ești interesat de o fața mai defensiva, cu care sa faci și aparare destul de bine, atunci alegi Acuda S3...Este o fața cu un control foarte bun, are buretele mai elastic, nereactiv...e nevoie de puțin timp sa te...setezi cu ea. în schimb Omega IV Elite este o fața mai ofensiva decât Acuda S3...buretele Omegai IV Elite mi s-a parut ceva mai tare și reactiv fața de cel al Acudei S3...viteza Omegai IV mi s-a parut superioara Acudei S3. Simțul Acudei S3 este mai „moale” și elastic fața de cel al Omegai IV Elite, care are un simț „carnos” daca se poate spune așa...Personal le-aș clasifica dupa stilul de joc care poate fi practicat cu ele astfel : Acuda S3 ALL-sau cel mult ALL, iar Omega IV Elite ALL+
                      Ultima editare de emil,braila; 06.mai.2012, 00:11.

                      Comentariu


                      • #12
                        multumesc si tie Emil. tinand cont ca joc de aprox 6 luni cu acuda s3, omega elite corespunde bine cu ceea ce caut acum. ceva cu un efect de catapulta mai mare pentru mingile din semidistanta, dar totusi destul moale si controlabil in acelasi timp... sunt curios daca a incercat cineva aceasta fata pe un lemn levi all+/of-, dar eu banuiesc ca ar trebui sa "mearga" bine
                        LEVI OF-
                        Donic Bluefire M2
                        XIOM Sigma Euro

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X