Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cel mai bun lemn ALL

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cel mai bun lemn ALL

    care este cel mai bun lemn ALL declarat sau cu care a`ti jucat ?
    joaca ceva jucator de talie mondiala cu lemne ALL ?

  • #2
    dr. Neubauer Gladiator
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      joo se hyuk joaca cu un lemn ALL sa zicem (mediu ) joc momentan cu acest lemn putin modificat ,singuru lucru ce ma deranjeasa putin este greutatea lui mare cred peste 90gr ,imi ajunge paleta la 186 gr ,greutatea mai spre varf destul de mult pt. un joc all zic eu.

      Comentariu


      • #4
        Yasaka Sweden Classic este all catre all+ !
        Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          Cel mai bun lemn all+ pe care l-am incercat a fost Grubba Carbon
          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

          Comentariu


          • #6
            Dr. Levi sau Dr Alehandro ai incercat ?
            Boys, be ambitious !

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de bogdan000 Vezi post
              Cel mai bun lemn all+ pe care l-am incercat a fost Grubba Carbon
              Intrebarea se referea la lemne ALL si nu ALL+!
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de adishorul Vezi post
                Yasaka Sweden Classic este all catre all+ !
                Subscriu,este un lemn cu adevarat extraordinar-are un simt pe care inca nu l-am intalnit la niciun lemn si un control 10/10-cel putin in combinatie cu rakza 7 soft.
                Viteza este foarte multumitoare,are dwell time mare,pana la 1.5 metri de masa merge absolut perfect-un mic minus as zice la raliurile foarte rapide,deoarece nu prea are putere sa ridice mingea daca aceasta vine foarte repede de la adversar
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  un avantaj pentru jucatorii ALL , rar gasesti lemne care sa urce peste 200 lei, un lucru bun

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de adichis Vezi post
                    un avantaj pentru jucatorii ALL , rar gasesti lemne care sa urce peste 200 lei, un lucru bun
                    pai, si daca urca peste 200 sau e in jurul la 200 e lucru bun ?
                    eu zic ca e rau, ca e prea mult
                    la jumatate de pret iei un ALL de la Dr Levi sau Dr Alehandro, customizat si facut manual ( toata lumea stie ca munca manuala e mai migaloasa ! ) , customizat atat dpdv al greutatii, cat si a aspectului, formei si compozitiei paletei.

                    pe semne ca ai uitat de celebrul brand de Romania, MADE IN ROMANIA :P

                    dar foarte serios, sunt sigur ca cei dori MAESTRII ar putea sa sculpteze , cu unelte doar de ei stiute, prin metode negandite, o paleta ce ar putea sa scoata si scantei cand intalneste mingea !
                    Boys, be ambitious !

                    Comentariu


                    • #11
                      Mie mi-a placut Stiga Allround Classic, dar si Allround NCT, care este All+. Controlul este absolut superb la ambele. In functie de fetele puse poti juca aproape orice stil cu lemnele astea.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de grasomega Vezi post
                        Mie mi-a placut Stiga Allround Classic, dar si Allround NCT, care este All+. Controlul este absolut superb la ambele. In functie de fetele puse poti juca aproape orice stil cu lemnele astea.
                        Nu prea merge topspinul in forta cu Stiga Allround Classic, dar topspinul controlat merge f bine si capacele se duc toate pe masa (mai lent desigur).
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • #13
                          Eu am jucat cu Allround Classic cu fete lipite cu speedglue. Viteza era decenta si la topspinul in viteza. Cu fete lipite pe baza de apa lemnul este prea lent, dar asta ramane valabil pentru lemnele All. Cum intrebarea originala era despre lemnele din aceasta categorie, cred ca specificatiile lui Allround Classic il califica, desi eu n-as putea sa joc cu el - vine mingea inapoi prea mult si e greu sa castigi doar prin spin si plasament.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu m-am impacat binisor cu Yasaka Sweden Classic dar am ramas la BT550 ...
                            OF
                            Grasomega - trimite-mi poza din avatar sa o mai "coafez" un pic. Nu este conforma cu realitatea .. esti prea fioros
                            Mizutani ZLC | MX-S

                            Comentariu


                            • #15
                              OFF-topic: (at)cristache: vezi asta.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #16
                                DA corect ... Timeshift ...

                                incerca un custom ALL " a la Levi " or "Alehandros"

                                OF Cristi .. take that
                                Avem solutii profesionale pentru orice "coafura" ... Am jucat si eu in "Liga Oldies but Goldies" ... like you dar acu' imi veni mintea la cap
                                Doresti un transplant din tinerete ? Sau o regenerare digitala a podoabei capilare cu "brush" retus in zonele tesutului adipos ? Sau in caz de forta majora, Timo Boll Hand ?

                                respect | cristake
                                Mizutani ZLC | MX-S

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de grasomega Vezi post
                                  Eu am jucat cu Allround Classic cu fete lipite cu speedglue. Viteza era decenta si la topspinul in viteza. Cu fete lipite pe baza de apa lemnul este prea lent, dar asta ramane valabil pentru lemnele All. Cum intrebarea originala era despre lemnele din aceasta categorie, cred ca specificatiile lui Allround Classic il califica, desi eu n-as putea sa joc cu el - vine mingea inapoi prea mult si e greu sa castigi doar prin spin si plasament.
                                  Da, corect, dar problema e mai degraba ca e asa flexibil; exista lemne ALL ceva mai rigide si mai bune la drive. Totusi, nu am nimic cu lemnul si s-ar putea sa-l mai incerc cu niste fete rapide.
                                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Mai rigide sunt Donic Waldner Dotec AR si Dotec Appelgren AR, daca suporti maner Dotec.
                                    Nu stiu cum e Waldner AllPlay (parca).
                                    Blog de tenis de masă

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Din cate stiu eu Donic Appelgren Allplay este legenda in categoria aceasta avand un control excelent. Il am si eu pe lista mea de achizitii

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Si eu am fost curios la un moment dat de Donic Appelgren Allplay V1 dar cum nu l-am vazut la nimeni am crezut ca legenda a fost ingropata. Daca-l achizionezi te asteptam cu un review consistent..
                                        Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de NuSeeK Vezi post
                                          Din cate stiu eu Donic Appelgren Allplay este legenda in categoria aceasta avand un control excelent. Il am si eu pe lista mea de achizitii
                                          totusi mi se pare destul de greu cam la limita cu cel 85 gr

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            pe site-ul oficial Donic apare cu o greutate de 80g dar aceasta poate varia de la lemn la lemn chiar si cu +/- 5g

                                            Comentariu

                                            Procesare...
                                            X