Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sugesti Fh pentru Timo Boll ALC

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sugesti Fh pentru Timo Boll ALC

    Cum Tenergy e cam pe moarte, as dori niste sugesti de fete pentru ALC, Tenergy e deja prea scump si eu nu mai joc asa des incat sa investesc intr-un T05 nou! As fi fost curios ce parere aveti de Omega IV Europe...ar merge? Pentru ca joc mai rar nu mai am acelasi simt ca pe vremuri... de aceea vreau sa pun accent mai mult pe partea de spin la tops si nu pe viteza! Deci caut o fata cu spin mare, viteza bunicica, control atat cat este posibil si un burete medium, medium-soft! Multumesc anticipat!
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

  • #2
    Incearca Razka9. Sau DHS Skyline 3 neo.
    Din ce am vazut, de la XIOM ar fi Vega Pro. Gama Europe e soft.
    TsE

    Comentariu


    • #3
      Vega Pro un astronomic NU!!! Am incercat mai demult si parca e de sticla! Nu simt mingea deloc!!!
      Fh: Rakza X
      Blade: Bty Innerforce ULC
      Bh: Rakza X Soft

      Comentariu


      • #4
        incearca dhs k se e numai de topspin)...app am dat si eu comanda de spring fresh noua generatie no3....daca vrei si daca ai banii acum ii spun sa iti puna in pachet un dhs ceva sau lkt red power sunt super astea....k sa nu mai platesti la transport
        Blade:Primorac Carbon Off+ Old
        Fh: Xiom Omega IV Pro Max
        Bh:Joola Phenix Max

        Comentariu


        • #5
          Nu mersi Geany! Raman pe euro-japoneze! La chinezesti e alta miscare la topspin, alt unghi...
          Fh: Rakza X
          Blade: Bty Innerforce ULC
          Bh: Rakza X Soft

          Comentariu


          • #6
            Donic Accuda S2 2mm, are de toate, spin cat carul, viteza si un control de invidiat.
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Alte pareri?
              Fh: Rakza X
              Blade: Bty Innerforce ULC
              Bh: Rakza X Soft

              Comentariu


              • #8
                Fetele cu burete mediu-soft produc spin bun doar cand muncesti. Din cauza buretelui relativ moale, trebuie sa lovesti putin mingea la topspin, nu ajunge s-o stergi - fata va arunca mingea mai jos decat te astepti. De aceea, trebuie sa iei mingea in paleta si sa faci spin cu incheietura la sfarsit, altfel mingea va merge aproape drept.
                Fetele mai tari necesita o lovitura putin diferita.
                In alta ordine de idei, cred ca pe ALC merg bine fetele medii gen: Joola Xplode Sensitive, Xiom seria Europe, Donic Acuda S2 sau Coppa X2, Baracuda Big Slam, Rakza 7 soft, Palio Blitz 42 si altele de acest gen. Pentru jucatorii avansati, cu joc ofensiv si control bun, oricare fata cu burete dur merge perfect.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Xiom Vega Pro,2.1,,recomand cu incredere pe ALC pe forehand!Ai putina rabdare cu ea si ai sa vezi ca merita toti banii!Merg topspinurile-le moi cu bolta,,cele in viteza,contre,si capacele le scoate chiar bine.Depinde si de stilul tau,dar aceasta fata are si control bun,si spinul peste T05 pe acest lemn.Daca nu incearca Tibhar Genius clasic,sau optimum plus.Daca nu merge nici asa,,insemna ca trebuie sa mai cauti,sau sa te mai antrenezi!Numai bine!

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X