Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

XIOM Sigma Europe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • XIOM Sigma Europe

    Ce parere aveti despre aceasta fata? Eventual o comparatie cu T05? Multumesc anticipat!
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

  • #2
    Poti s-o testezi la mine maine ca am dat comanda de o buc.pt.forehand! Te astept la sala.
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

    Comentariu


    • #3
      Eu am XIOM Sigma Pro, merg bine sunt rapide, sunt tari se asemana cu 05, au un simt bun,,, fete reusite..

      Comentariu


      • #4
        Profu parca ati dat comanda de Omega...eu as vrea Sigma!
        Fh: Rakza X
        Blade: Bty Innerforce ULC
        Bh: Rakza X Soft

        Comentariu


        • #5
          Eu folosesc pe ambele palete sigma europe max.Cu ea ai mai mult control fata de t05,insa o viteza mai mica ,iar la spin cred ca este aproximativ la fel.Deci castigul zic eu este-CONTROLUL.Tot dupa parerea mea -CONTROLUL-primeaza fata de viteza,ca ,deh,in tenis conteaza sa returnezi in primul rand pe masa adversarului si apoi daca poti ,in timp ,poti umbla si la viteza de returnare.Daca le poti satisface pe amandoua,esti deja campion si nu mai ai ce cauta in amatur.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • #6
            Ca duritate a buretelui cum este fata de T05?
            Fh: Rakza X
            Blade: Bty Innerforce ULC
            Bh: Rakza X Soft

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Gabriel91 Vezi post
              Ca duritate a buretelui cum este fata de T05?
              Eu zic ca este mai moale decat t05.Am jucat cu amandoua t05 lipit pe donic black devil ,lemn off+,iar sigma europe max lipita pe timo b.ZLC,care este un lemn off.Eu joc la fel de bine cu ambele fete,eventualele ;retusari;,adica modalitatea de lovire o ;setez; din mers,in timpul jocului.Depinde de nivelul tau de joc.Cu prima varianta ,adversarii se pangeau ca le vine mai repede mingea din retur,pe cand cu a-2-a varianta ,nu s-au plans de acest lucru.Pentru mine varanta a-2-a ,fiind mai controlabila ,am continuat s-o folosesc pe mai departe.Totul tine de ;feeling;.Ar mai cantari si pretul dintre cele doua fete,bineinteles in favoarea xiomului.
              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

              Comentariu


              • #8
                E diferenta mare intre Omega IV elite si sigma?

                Comentariu


                • #9
                  da! foarte mare, Elite este mai soft, sigma este tare , si sare cu mult mai tare decat Elite, eu am sigma pro,,, Elite este pistol cu apa, pe lanaga Sigma!!!

                  Comentariu


                  • #10
                    Alte pareri?
                    Fh: Rakza X
                    Blade: Bty Innerforce ULC
                    Bh: Rakza X Soft

                    Comentariu


                    • #11
                      Nimeni?
                      Fh: Rakza X
                      Blade: Bty Innerforce ULC
                      Bh: Rakza X Soft

                      Comentariu


                      • #12
                        Pfff...sper in urmatoarele 2 saptamani sa-mi achizitionez un XIOM Sigma Euro si o sa scriu eu un review
                        Fh: Rakza X
                        Blade: Bty Innerforce ULC
                        Bh: Rakza X Soft

                        Comentariu


                        • #13
                          Pai vino la turneul de tenis de masă de la BISTRITA din 09-06-2012si iti dau sa testezi fata cu pricina pe cele 2 lemne pe care le-am enumerat mai sus,unul off+ si celalalt off.
                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                          Comentariu


                          • #14
                            Care e diferenta intre xiom Vega europe si xiom omega IV elite?

                            Comentariu


                            • #15
                              Intrebarile sunt de prisos ai atatea oferte de testare de la colegi, ca imi vine mie sa le iau din nou la testat.Am avut si eu asemenea fețe dar puse pe un lemn balsa carbon ,daca nu eram eu atent la miscari numai afara mergea mingea.Sfatul meu este ca aceste fețe fiind bune chiar f.bune la spin , cu un control mai putin,cu viteza mare, ti-ar trebui puse pe un lemn off simplu cu control mare.Dar dupa cum ti-am scris verificale daca ai ocazia la colegii care ti-au facut oferte.SALUTARE SI SA AUZIM DE BINE
                              Blade . PHOTINO
                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                              Comentariu


                              • #16
                                Totul tine.Ar mai cantari si pretul dintre cele doua fete,bineinteles in favoarea xiomului.
                                Forum Kabbanet.http://www.kabbanet.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  O comparatie intre Xiom Omega IV si Sigma Europe se poate va rog ?
                                  Care este mai controlabila la jocul de langa masa ? Mai putin saltareata (bouncy).
                                  Multumesc!
                                  - - - Actualizat - - -
                                  Adica care fata este mai putin jucausa la jocul de langa masa ?

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Salutare
                                    Folosesc Sigma Europe si pe FH si pe BH, lipite pe un lemn Xiom Extreme S. Ce sa zic ....
                                    Sunt senzationale ! Au spin si control excelent, iar viteza este mai mult decat suficienta pentru lovituri decisive. Nu am jucat cu 05Fx dar am jucat cu 64 FX si consider mult mai bune fetele Xiom Sigma Europe. Sunt excelente la mingi de efect, au control foarte bun la mingi scurte langa fileu (aici depinde si de mana ta), la capace/push-uri merg foarte corect si controlat, iar la topspin-uri de la distanta medie si mare sunt pur si simplu irezistibile
                                    Daca nu esti dintre baietii care trag de sparg mingile si vrei un tenis de calitate, tehnic (pe orice stil de la all+ la off) , fețele astea iti ofera tot ce trebuie: spin max+control max+speed super. Combinate cu un lemn potrivit vei fi cel mai bun
                                    Bafta in alegere si spor la joc.
                                    PS. Daca iti iei si joci cu ele da si tu un review pentru ceilalti.


                                    Xiom Extreme S
                                    FH/BH Xiom Sigma Europe 2.0 mm
                                    Ultima editare de CornelTT; 05.sep.2012, 14:48.
                                    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                    Comentariu

                                    Procesare...
                                    X