Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B LA GALATI 1 DECEMBRIE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    observ ca a-ti avut o gramada de treaba la Galați

    Comentariu


    • #27
      pana la urma intre cine s-a disputat finala?

      Comentariu


      • #28
        Salut

        Noroc Eugen si bine te-am gasit.

        Finala s-a jucat intre Leorda Rares si un domn cu ochelari al carui nume e mai complicat si prefer sa nu-l scriu ca nu mi-l amintesc exact.

        Inca de la inceput cei din Galați il considerau favorit pe buna dreptate, are un joc tehnic foarte bun si lovituri curate. Am jucat cu dansul si stiu. Am ajuns si la avantaje dar netul a fost de partea lui.

        Ca nivel domnul se aproprie de calificari divizie si chiar divizie B, fiind scalabil. Cu cat jucai mai bine mai urca putin tempoul suficient cat sa nu poti castiga. Topspin de pe rever si forhand foarte frumoase cu procentaj mare de intrat pe masa si executie ca la carte.

        Domnul respectiv are o istorie cu cei cu materiale, pierzand la multi dintre ei. Deci i s-a mai intamplat de multe ori sa piarda la cei cu materiale, care stiau sa le foloseasca.

        Nu mai intru in amanuntele lipsei de fairplay, consider ca s-a discutat destul fenomenul.

        Inca odata o finala de istorie. Respect pentru ambii jucatori care au dat o lectie de tenis de calitate si o dovada de vointa iesita din comun.

        Succes tuturor la viitoarele turnee
        Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
        Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
        Oricine se joaca insa putini joaca...

        Comentariu


        • #29
          Imi trebuie clasamentul final al turneului si URGENT!!!!!

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de filo
            Imi trebuie clasamentul final al turneului si URGENT!!!!!
            Filo eu nu inteleg de ce iti trebuie asa de urgent clasamentul de Galați ca acesta s-a desfasurat in dec. si tu in mod normal trebuie sa alcatuiesti Clsamentul dupa rezultatele obtinute pina in luna noiembrie.
            Rezultatele obtinute in dec. intra in calcul pe luna ian....pina acum asa a fost....acum este altfel?
            Musai trebuie sa adoptam un regulament care sa fie respectat de la un capat la altul al unui an competitional.
            Cred ca o sa aflam duminica 09.12.2007 cine are drept de participare la Turneul final.
            Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
            FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
            BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

            Comentariu


            • #31
              Filo nu mi-o lua in nume de rau dar vei avea surprize la participare , adica foarte multi din cei cu drept de participare nu vor participa din varii motive si poate ca vor dori altii sa participe care nici macar nu se gindesc acum la asta.
              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de marius
                Postat în original de filo
                Imi trebuie clasamentul final al turneului si URGENT!!!!!
                Filo eu nu inteleg de ce iti trebuie asa de urgent clasamentul de Galați ca acesta s-a desfasurat in dec. si tu in mod normal trebuie sa alcatuiesti Clsamentul dupa rezultatele obtinute pina in luna noiembrie.
                Rezultatele obtinute in dec. intra in calcul pe luna ian....pina acum asa a fost....acum este altfel?
                Musai trebuie sa adoptam un regulament care sa fie respectat de la un capat la altul al unui an competitional.
                Cred ca o sa aflam duminica 09.12.2007 cine are drept de participare la Turneul final.
                fara a supara pe cineva nu este prima data cand ne lovim de problema aceasta . Si eu sunt de parere ca trebuie sa adoptam un regulament care va trebui respectat, fara a mai exista concesii de ultima ora la presiunile unora sau altora. Totul trebuie sa fie clar pentru fiecare participant si sa nu mai fie loc de interpretari. Daca am suparat pe cineva imi cer scuze
                BLADE: DR. NEUBAUER TITAN
                FH: TENERGY 64 2.1
                BH: GIANT DRAGON - METEORITE

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de marius
                  Postat în original de filo
                  Imi trebuie clasamentul final al turneului si URGENT!!!!!
                  Filo eu nu inteleg de ce iti trebuie asa de urgent clasamentul de Galați ca acesta s-a desfasurat in dec. si tu in mod normal trebuie sa alcatuiesti Clsamentul dupa rezultatele obtinute pina in luna noiembrie.
                  Rezultatele obtinute in dec. intra in calcul pe luna ian....pina acum asa a fost....acum este altfel?
                  Musai trebuie sa adoptam un regulament care sa fie respectat de la un capat la altul al unui an competitional.
                  Cred ca o sa aflam duminica 09.12.2007 cine are drept de participare la Turneul final.
                  Ma iei la misto?

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de filo
                    Imi trebuie clasamentul final al turneului si URGENT!!!!!
                    Hai cu clasamentul ala ca stau dupa el de o saptamana.

                    Comentariu


                    • #35
                      Clasament:

                      1.Leorda Rares
                      2.Uzuneanu Costica
                      3.Zainescu Corneliu
                      4.Roca Iosif
                      5.Cumelski Sergiu
                      6.Rosca Virgil
                      7.Chetronie Liviu
                      8.Spanoiu Mihai
                      9.Mocanu Ionut
                      10.Macabinski Lucian


                      primii 10 impreuna cu scuzele mele sincere pentru intarziere!
                      sper ca nu a afectat pe nimeni!

                      Comentariu


                      • #36
                        Imi trebuie toti participantii nu numai primii 10.

                        Comentariu


                        • #37
                          Filo sincer noi am notat pana la 14
                          am crezut ca pana la 10 e ok.......
                          deci restul.......

                          11.Gutu Victor
                          12.Toma Octavian
                          13.Pietraru Costel
                          14.Dumitrache Marius

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X