Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parieri fata BH pentru BTY Timo Boll ALC

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Parieri fata BH pentru BTY Timo Boll ALC

    Buna ziua as dori sa imi recomandati o fata pentru BH pe un ALC, petru FH am achizitionat OMEGA 4 pro (din cate am citit acum poate cam prea rapida! cel puitin pentru mine astept sa vad cum se comporta!). Pentru BH as vrea o fata cu mult mult control si fara viteza prea multa deoarece sunt stangaci si marea majoritate a adversarilor sunt dreptaci in concluzie cele mai multe mingi vin pe rever pe care eu incerc sa il perfectionez! Din ce am citit am ajuns la RAKZA 7 soft pt bh si am mai cerut parerea cuiva care mi-a recomandat SKYLINE TG2 neo care din cate am citit pare foarte rapida! va rog sa imi recomndati orice alceva decat BTY pentru ca deja am depasit cu mult bugetul cu achizitiile! Multumesc

    PS: -Nu ma ridic la nivel de profesionist sunt amator joc de placere!

  • #2
    Rakza 7 soft, acuda s3, palio blitz 42, joola energy extra, stiga boost TC, xiom vega elite, vega euro, etc. In general, fete medium moi, cu spin si viteza medie.

    Comentariu


    • #3
      Pentru cineva care joaca doar de placere sunt de parere ca lemnul alc off este prea rapid. In aceasta situatie e greu sa alegi niste fete care sa diminueze calitatile bune de viteza pe care le are alc. E ca si cand ai merge cu o masina foarte rapida doar in viteza a doua sau a treia. Ideal ar fi sa schimbi lemnul cerand sfatul unui jucator bun din localitatea ta si care in prealabil sa te vada jucand. In circuitul amatur(excluzind pe cei care intra si la open) marea majoritate a jucatorilor nu ar avea nevoie de lemne ofensive. Realitatea este insa alta. Daca totusi te decizi sa pastrezi lemnul, s-ar putea ca orice fata pui pe el sa ti se para rapida. Yasaka rakza 7 soft pe care ai mentionat-o in postul tau e o fata buna. Ti-as recomanda sa nu urci mai sus de 2.0 grosimea buretelui. Succes!
      YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de TRADU Vezi post
        Pentru cineva care joaca doar de placere sunt de parere ca lemnul alc off este prea rapid. In aceasta situatie e greu sa alegi niste fete care sa diminueze calitatile bune de viteza pe care le are alc. E ca si cand ai merge cu o masina foarte rapida doar in viteza a doua sau a treia. Ideal ar fi sa schimbi lemnul cerand sfatul unui jucator bun din localitatea ta si care in prealabil sa te vada jucand. In circuitul amatur(excluzind pe cei care intra si la open) marea majoritate a jucatorilor nu ar avea nevoie de lemne ofensive. Realitatea este insa alta. Daca totusi te decizi sa pastrezi lemnul, s-ar putea ca orice fata pui pe el sa ti se para rapida. Yasaka rakza 7 soft pe care ai mentionat-o in postul tau e o fata buna. Ti-as recomanda sa nu urci mai sus de 2.0 grosimea buretelui. Succes!
        Lemnul numai ce l-am cumparat e nou (dupa documentare am ajuns la concluzia ca este un lemn foarte bun si care in principiu se potriveste cu stilul meu de joc deci nu vreau sa renunt la el) eu cred ca este vorba mult si de cel ce o foloseste sa se acomodeze bineteles prin exercitiu te poti obisnui cu orice, nu am nici cea mai vaga idee de cum merge aceasta paleta, de aceea incerc treptat sa o completez pentru a putea juca cu ea (deja parca nu mai am rabdare de curiozitate! )

        Comentariu


        • #5
          eu am pe primorac model vechi off+ pe FH tenergy 05 si pe BH xiom omega iv pro
          Blade:Primorac Carbon Off+ Old
          Fh: Xiom Omega IV Pro Max
          Bh:Joola Phenix Max

          Comentariu


          • #6
            Aici NU este vorba despre Primorac Carbon. Te rog ramai on topic!

            Comentariu


            • #7
              Eu am Rakza 7 Soft tunata din greseala( am vrut sa curat vechiul lipici cu ulei de parafina si am boosterizat si fata a iesit o bijuterie! Scoate niste sunete la tops...) am mai jucat cu Vega Europe si mi sa parut iar foarte buna pe ALC!
              Fh: Rakza X
              Blade: Bty Innerforce ULC
              Bh: Rakza X Soft

              Comentariu


              • #8
                Fete gen Hurricane Neo sau Skyline Neo nu se potrivesc pe forehand la TB ALC ?
                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                BH: DHS GoldArc 8

                Comentariu

                Procesare...
                X