Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

diferenta.. Bryce vs Sriver FX

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • diferenta.. Bryce vs Sriver FX

    Am si eu o intrebare... Este asa mare diferenta intre BRYCE si SRIVER FX? ...precizez ca sunt mai nou in domeniu tt....joc cam de 8 luni.. 2-3 ore pe zi
    Blade: Butterfly Kreanga Aeros
    FH: Sriver FX 2.1
    BH: Sriver FX MAX

  • #2
    Bryce dupa unii este cea mai rapida fata din lume la concurenta cu Donic Desto F1 sau Juic Couga. E o fata "high-tension" adica cu cauciucul pretensionat spre deosebire de Sriver.
    Am jucat cu Sriver L , cu Donic Desto F2 si cu Cermet , diferenta intre ele si Sriver fiind mare ca viteza. Bryce e cotat mai rapid decat Desto F2 si Cermet asa ca fa tu comparatia.

    La spin acuma - Bryce are cauciucul mai gros fata de Sriver fiind mai putin "grippy". Dupa unii sa joci fara speed-glue cu Bryce e ca si cum ai juca cu o caramida uda pentru ca e destul de dificil sa "bagi" mingea in sponge. Bryce e o fata cu care trebuie sa ataci , Sriver iti permite un joc allround...
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #3
      mersi de ajutoravand in vedere ca joc mai mult pe rever ma bazez cam 40% taieri si cam 60% atac si .. precum se vede am un kreanga aeros.. crezi ca merita sa imi iau un bryce sau sa raman cu sriver?
      Blade: Butterfly Kreanga Aeros
      FH: Sriver FX 2.1
      BH: Sriver FX MAX

      Comentariu


      • #4
        Sal

        Alegerea ideala e un Sriver G2 FX. Moale cu mult efect.

        Si un pic mai rapid dar totusi foarte controlabil.

        Un Sriver FX cu spin mai mare si viteza mai buna.

        Bryce e la distanta mare trebuie mana si antrenament profesionist.

        Ani de zile de mic. Recomand Bryce pentru performanta.

        Adica oamenii aia cu 2 antrenamente pe zi de 3-4 ore de mici.

        Mai incolo dupa un an doi merge un byce fx pe lemnul asta, asta presupunand ca ai miscari formate si ai elemente legate. Joci la nivel de calificari divizie, altfel n-are rost, iti iei ferari cu roti de dacie...

        Numai bine
        Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
        Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
        Oricine se joaca insa putini joaca...

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de raduku-
          mersi de ajutoravand in vedere ca joc mai mult pe rever ma bazez cam 40% taieri si cam 60% atac si .. precum se vede am un kreanga aeros.. crezi ca merita sa imi iau un bryce sau sa raman cu sriver?
          La proportia asta esti un allrounder . Asa ca nu merita Bryce si mai ales la cat costa fetele astea. Daca vrei ceva mai rapid decat Sriver FX te poti baga la un Donic Desto F2 - aprox 20 de euro la presports fata de 30 un Bryce. Are efect speed-glue incorporat , e soft si rapid. Parerea mea e sa il iei in Max pentru ca ajungi la lemn destul de frecvent.
          O clona a lui Desto F2 este Highpoint de la Friendship foarte laudata si se zice mult mai durabila decat Desto F2 (de regula fetele kinezesti sunt mai durabile decat cele euro/jap):
          http://www.presports.com/729-friendship ... 54748b78ba

          Personal prefer Sword King (tot kinezeasca ) : e tacky , seamana ca feeling cu Desto F2 si e destul de saltareata pentru o fata kinezeasca - e oricum mai rapida decat Sriver L, iar ca efecte nici nu se compara.
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #6
            va multumesc pentru ajutor
            Blade: Butterfly Kreanga Aeros
            FH: Sriver FX 2.1
            BH: Sriver FX MAX

            Comentariu


            • #7
              O alta diferenta nementionata aici :
              Bryce e low-throw mai bun contra topspin , iar Sriver FX e medium-high throw mai bun contra taiatelor si mai bun la jocul pe masa.
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu


              • #8
                am o oferta, un timo boll spirit, se merita oare sa dau lemnu meu pe el? daca nu, va rog spuneti-mi si motivul.multumesc Mentionez ca stilul meu de joc este postat mai sus
                Blade: Butterfly Kreanga Aeros
                FH: Sriver FX 2.1
                BH: Sriver FX MAX

                Comentariu


                • #9
                  "Spiritu" e cotat printre cele mai bune lemne de la BTY . Normal ca se merita . Depinde in ce stadiu este ...
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X