Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Participantii la turneul final

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Domnu' Dezso,chiar nicaieri nu scap de tine?

    Comentariu


    • #27
      Nici eu nu m-am bucurat ca am nimerit cu Toth ...

      Nu inteleg ce ordine nu s-a respectat .

      Va rog explicati mai adinc.

      Propuneti o varianta de modificare.

      Comentariu


      • #28
        Daca va referiti la pozitia lui filo, el m-a rugat expres sa-l mut la coada clasamentului, pentru ca joaca cu mina dreapta si nu are cum sa fie cap de serie in aceste conditii ...

        Comentariu


        • #29
          O varianta care ar rezolva aceste suprapuneri pt. Cluj si Bistrița ar fi permutarea la nivelul capilor de serie nr. 3 dupa cum urmeaza :

          G1 Toth Zidar Ivan Dinu
          G2 Apian Zamblau Toncean Andrei
          G3 RusuSt Garaz Nagy Gatea
          G4 Nistor Erdos Bacotiu Tic
          G5 Soos RusuC Anton? LeordaR
          G6 Nitu Sargu Ciobanu LeordaD

          Dar evident ca nu e unica posibilitate si tare ma tem ca de aici incolo vor fi discutii nenumarate..."de ce asa si nu altfel"....fiecare se teme/prefera pe altcineva....etc.

          Se dezlantuie Infernul ...........

          Comentariu


          • #30
            Asa cum am spus anterior, neintelegerea proivine de la pozitia lui Iacob (filo) .... el nu poate fi cap de serie nr. 3 .... ca doar am vorbit la telefon si n-a vrut sub nici o forma, tinind cont de starea in care joaca

            Comentariu


            • #31
              Eu folosesc terminologia si metoda propusa pe

              http://filo.ro/amatour/index_files/Page1037.htm

              Sunteti impotriva acelei metodologii ?

              Comentariu


              • #32
                Argumente ?

                Sau doar ne criticam ca sa avem pe ce ne certa ?

                Comentariu


                • #33
                  Problemele la Cimpia au fost tot din cauza Bistritei care a protestat ....

                  Clujenii au acceptat mai usor "Fortuna caeca!" de la tragerea la sorti, chiar daca si ei erau in aceeasi situatie.

                  Pe de alta parte, faptul ca discut deschis tot ce fac si mai ales DE CE, nu aduce nimic bun, nici macar un minim de respect !

                  Lasa ca urmatoarele turnee dupa Cimpia unde s-a tras si mai brutal la sorti pozitia la ultimii 16 n-au avut obiectii... Perfect

                  Comentariu


                  • #34
                    N-am folosit nici un fel de telefon, nici lung, nici scurt ...

                    Daca n-ati inteles inca, eu rezolv lucrurile la vedere, nu pe din dos...

                    Si ce am de spus, spun aici, nu la telefon.

                    Apropo, ca tot dezgropam mortii din Cimpia-Turzii :
                    - cine venea cu "bun-simt" sa ma consilieze cum trebuie aranjati oamenii in tabloul principal ?
                    Oare nu cineva din Bistrița ???

                    Gata, ca ma ia valul si cine stie ce-mi mai aduc aminte

                    Si ca sa nu existe probleme miine in zori cu nimeni, propun ca d-l Leorda Dan si Iacob Claudiu, ca persoane abilitate si unanim acceptate (nu contestate ca mine ), sa supervizeze indeaproape organizarea Turneului Final.

                    Comentariu


                    • #35
                      D-l Garaz.......sunteti cam stresat......
                      Blade: Butterfly Schlager Carbon
                      FH:TENERGY 05
                      BH:TENERGY 05

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de leordarares
                        Domnu' Dezso,chiar nicaieri nu scap de tine?
                        Blade: Butterfly Schlager Carbon
                        FH:TENERGY 05
                        BH:TENERGY 05

                        Comentariu


                        • #37
                          (at)Dezso
                          Din cate stiu fiecare are dreptul la parere. Dar din cate stiu eu.... ceea ce nu tine de subiect(offtopic) se pedepseste prin BAN pe forum
                          Cel putin asa e pe toate forumurile "respectate"

                          Comentariu


                          • #38
                            Sincer chiar nu vad care e problema d-voastra?
                            Daca nu va convine nu veniti si data viitoare organizati d-voastra si la revedere...ce atatea discutii fara rost parca suntem la mondiale!!!
                            Primorac Carbon
                            FH Dignics 09C
                            BH JOOLA MAXX

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: PARTICIPANTII LA TURNEUL FINAL

                              Postat în original de mircea.garaz
                              Postat în original de ciprian
                              Daca va referiti la pozitia lui filo, el m-a rugat expres sa-l mut la coada clasamentului, pentru ca joaca cu mina dreapta si nu are cum sa fie cap de serie in aceste conditii ...
                              Ca te-a rugat la telefon sau prin VIDEO CONFERINTA este acelasi lucru,nici el nu este mai presus de REGULAMENT, iar BUNUL SIMT trebuia sa-l avertizeze ca nu trebuie sa influenteze in nici un fel grupele.varianta cea mai buna era sa nu participe !
                              Daca te referi la mine sa-ti ceri scuze urgent pana nu ma enervez ca deja ti s-a umplut paharul................

                              Comentariu


                              • #40
                                Intr-adevar lucrurile au degenerat nepermis ....

                                Si e pacat, daca tinem seama de miza care e in joc !

                                Cit despre BAN, daca atitudinea jucatorilor din Bistrița ramine la fel de aroganta (cu citeva exceptii) si anul viitor (asa cum a fost si la Cimpia-Turzii, cind am fost interpelat dupa tragerea la sorti: "ce....astia meritau sa joace semifinalele si finala?"), s-ar putea ca nimeni sa nu-i mai invite nicaieri...

                                Acuma e 2 noaptea si am venit de la sala, tocmai am aranjat mesele si vedeti ca sunt din nou pe val !!!

                                Referitor la Filo, din nou s-a inteles gresit : el a descris intr-un mesaj separat (pe acest forum) cu mai multe zile in urma problema de sanatate cu care se confrunta si foarte onest a rugat sa nu fie cap de serie de nici un rang, ca nu are acum aceasta putere de joc !!!

                                DECI NU AZI(ieri) la telefon dupa ce a vazut cum se nasc grupele a luat decizia asta !!!
                                Si telefonul era dat de mine nu pentru a aranja ceva, ci pentru a afla informatii despre alti potentiali absenti, care n-au dat nici un semn de viata...
                                Dar suspiciunea-i mare !!!!!!!! Hop sa acuzam repede !!!!!!!!

                                Filo habar n-avea cum arata grupele in acel moment, nici cine a confirmat sau nu prezenta la noi ....
                                Totul se schimba de fapt de la o ora la alta, dupa cum si nr. grupelor putea fi variabil....6x8, 8x6 sau 4x12....care-i problema ???
                                Organizatorul local decide cum face incit sa se incadreze cit mai bine in spatiu si timp.

                                Si cum sa-i interzici lui Filo prezenta dobindita prin eforturi si sacrificii de atita timp pentru ca are acum o problema de sanatate ???
                                Asta mi se pare chiar culmea cinismului!

                                Jos palaria ca se lupta in continuare cum poate si ramine fidel acestui sport minunat !!!
                                Nimeni nu e perfect, are si el defectele lui, cum le avem si noi pe ale noastre... Dar s-a ajuns mult prea departe

                                Comentariu


                                • #41
                                  la asa un sport frumos , nu trebuie sa ne certam , nici in gluma !
                                  DOAMNE AJUTA !!!-NE PE FIECARE
                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                  FH: Tenergy 05 FX
                                  BH: Tenergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    aaaa vreau sa anunt ca nu pot veni la turneul final!

                                    Comentariu

                                    Procesare...
                                    X