Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ovcharov Soft Carbon +Rakza 7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ovcharov Soft Carbon +Rakza 7

    In cursul zilei de ieri mi-am achizitionat o noua paleta formata din lemn Donic Ovtcharov Senso Soft Carbon si fete rakza 7 de 2.0
    Pot sa spun ca am ramas de-a dreptul uimit de controlul paletei in primul rand,putand sa pun mingea oriunde pe masa fara nici cea mai mica problema.
    Viteza este medie,nu ma deranjeaza,paleta are un dwell time perfect dupa parerea mea,tinand mingea exact atat cat trebuie.
    Exceleaza dupa parerea mea la jocul scurt,la contre,precumsi la topspinuri.Am dat topspin ,moale,in forta,curbat,fara prea mare efort.
    Fetele agata foarte bine,iar rotatia imprimata mingii este foarte mare.
    Singurul dezavantaj pe care i l-am gasit,este greutatea distribuita spre lama,datorita manerului gol al lemnului.
    La inceput nu m-a deranjat,dar dupa cateva meciuri am resimtit dureri in brat,si am ealizat ca totusi nu este o miscare naturala la topspin,trebuie sa trag un pic de varf-desi acest lucru ii ofera un plus evident de viteza si de stabilitate.
    O sa ii pun un overgrip,poate o echilibrez,dar sper sa nu o ingreunez prea mult.
    Am uitat sa spun de jocul cu reverul-de departe cele mai bune lovituri le-am reusit cu aceasta paleta-fetele rakza ma ajuta sa plasez mingea excelent cu reverul,avand in aceeasi timp viteza si spin.

    Sper sa fie de folos cuiva acest mini-review.

    P.S.-a folosit cineva Timo Boll Spirit cu Rakza 7?
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05
Procesare...
X