Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Alternative Xiom Vega Euro

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Alternative Xiom Vega Euro

    As vrea niste sfaturi in achizitionarea unor fete noi intrucat cele cu care joc au deja 2 ani de uz saptamanal intre 3-5 ore.
    Configuratia actuala este: Nittaku Septear + Xiom Vega Euro 2.0 pe ambele parti. Este o paleta configurata de dl Tibi cu care m-am obisnuit si m-a ajutat sa imi formez stilul de joc.
    Stilul meu de joc este unul de atac, singurele mingi taiate pe care le execut sunt preluarile scurte cu backspin, in rest incerc sa atac tot ce este inalt sau depaseste masa. De obicei imi place sa initiez eu atacul din mingi venite cu backspin si pe FH si pe BH, iar cand ataca adversarul re-topspin sau sa pun capac. Serviciul il execut de obicei scurt cu mult backspin si alternativ sidespin.
    As dori niste fete putin mai agresive in sensul in care topspinurile cu Vega Euro mi se par ca au un arc ceva mai inalt si sunt putin cam moi
    Facand abstractie de faptul ca nici tehnica mea nu este chiar cea mai buna si ca mai sunt multe de imbunatatit, ce fete credeti ca ar fi un upgrade potrivit care sa-mi dezvolte jocul?
    Precizez ca trebuie sa se inteleaga bine si cu lemnul pe care il am si vreau sa il pastrez.
    Astept sugestii atat pt FH cat si BH, si eventual din gama Xiom/Donic/Yasaka/Nittaku..
    Multumesc,

  • #2
    Yasaka Rakza 7 Soft sau Joola X-Plode Sensitive...personal mi s-au parut cele mai apropiate de Vega Euro...
    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

    Comentariu


    • #3
      ACUDA S2/S3. Palio Blitz 42. Rakza 7/7 soft.

      Comentariu


      • #4
        multumesc pt propuneri. Care dintre Rakza si Acuda este mai durabila atat ca proprietati cat si ca rezistenta la lovituri pe muchii? (dupa cum am precizat nu schimb prea des fetele).
        Care dintre ele e cea mai controlabila si indulgenta la tehnica?

        Comentariu


        • #5
          Acuda este cea mai durabila versus rakza.............insa xiom vega europa si in general fetele xiom(2 ani) este un record de durabilitate.
          Am schimbat fete la un an.....si inca se mai puteau juca cu ele
          o alta alternativa ar fi xiom sigma euro(combina jocul de aproape cat si la semidistanta.
          Spor la cautari.
          Multumesc
          0728747067
          www.tenismasa.ro

          Comentariu


          • #6
            Corect. Xiom sunt foarte durabile. Acuda este mai longeviva decat rakza. Rakza este mai rezistenta la lovituri decat Acuda!

            Comentariu


            • #7
              Multumesc pt clarificari. O sa mai rasfoiesc forumul pt discutii despre aceste fete inainte de a lua o decizie.

              Comentariu

              Procesare...
              X