Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete pentru Kreanga Carbon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete pentru Kreanga Carbon

    Rog detinatorii de Kreanga Carbon, sa impartaseasca experientele avute cu acest lemn, ce fete merg bine pe el si ce fete nu se potrivesc absolut deloc. Orice parere este binevenita!

  • #2
    ufff, claudiu....multe mai incerci si tu...combinatia pe care o ai cu rasant si blitz pe ishlion mi se pare excelenta...nu o mai schimba asa repede...nici nu ai apucat sa "faci purici" cu ea...hehe
    lasand gluma la o parte, ma gandesc la acuda s3, pe care cred ca o mai ai inca, sa o pui pe kreanga...rasantul cred ca are buretele cam dur pentru lemnul asta...
    sal-tare
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      Eu folosesc tenergy 05fx pe forehand si joola energy x-tra pe rever.

      Comentariu


      • #4
        Multumesc Kralizec. La t05fx ma gandeam si eu sa pun pe fh, insa imi este teama sa nu arunce prea tare. Pe BH ma gandeam la un Acuda S3 2.0. Am pus un palio Blitz de 47 si arunca foarte....tare . La cate grame ajunge setup-ul tau, in combinatia asta?

        Comentariu


        • #5
          Pai depinde si de obisnuinta si de stilul de joc. Mie nu mi se pare prea rapida. Am mai dat-o la altii care au zis ca-i prea rapida. (Am dat cu Mizutani care mi se pare extrem de rapid. Facand schimb, respectivul a zis ca-i mai rapida paleta mea.)
          Eu Joola 2.0 am pe rever. Am jucat cu acuda s3 pe alt lemn, cred ca s-ar potrivi.
          Incerc s-o cantaresc in week-end si-ti spun.

          Comentariu


          • #6
            Multumesc mult! Astept si alte pareri, va rog nu fiti sfiosi, si nu tineti numai pentru voi....

            Comentariu


            • #7
              Alte pareri? Nimeni...?! Nu mai joaca nimeni cu kreanga carbon?

              Comentariu


              • #8
                177 de grame: tenergy 05fx de 1.9, joola energy x-tra de 2.0 + banda de cant :P

                Comentariu


                • #9
                  Aproape de ideal. Am pus si eu 2 acude s3, una de 2.0 si una max, si am ajuns la 176. cu un tenergy 05fx ar ajunge pe la 181-182. e ok.... Cine are un T05fx in stare f buna, de preferinta negru? :P

                  Comentariu


                  • #10
                    La urma ce-ai facut? Rasant n-ai incercat sa pui pe Kreanga Carbon? Vad ca ai in semnatura.

                    Comentariu


                    • #11
                      Am incercat! Prea tare... si nu in sensul ca arunca prea tare, dar nu pot face spin mecanic destul. PE KC, rasantul se simte moarta! Pe IShlion, este numai buna, saltareata si cu destul dweel time. Acum sunt in cautare de un T05fx, sa vedem pe unde gasesc, sh, in stare buna... Urmeaza sa incerc si cu un Blitz pe FH, care este un pic mai moale decat rasantul. Pe BH, Acuda merge nemaipomenit!

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X