Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fata cu zimti

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fata cu zimti

    Buna ziua.Am o paleta formata din: fața rosie : yasaka rakza 7 , lemn: nittaku septear si fața neagra : yasaka rakza 7 soft....As dori sa mentionez ca doresc sa schimb fața neagra(deoarece e lisa....) intruna cu zimti....cu care sa pot scoate usor efectele...si din cand in cand sa mai trag cu ea...
    Pe Fh atac binisor....dar pe bh....ma apar 70% si doar 30% atac....si nu prea pot sa scot efectele cu ea....si de aceea doresc o fața cu zimti la care....sa nu simt efectu de la adversar...si sa pot trage cand e cazul...

    Va multumesc foarte mult...si mentionez ca nu conteaza cat costa aceea fața...doresc sa scot mai multe din mingile care imi vin pe rever....(e punctu meu slab reverul).

  • #2
    nu vinzi fata neagra?
    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

    Lume multa, oameni putini...

    Comentariu


    • #3
      Poi..prima data sa imi cumpar fața cu zimti...apoi sa vad dak ma descurc mai bine cu fața cu zimti...si apoi ma hotarasc daca vind fata neagra...

      Comentariu


      • #4
        sa intelegem ca vrei o iarba de culoare neagra...toate ierburile te ajuta la preluari serve...de atacat e greu cu toate, dar e o mica aventura
        tibhar def plus jumulita
        gambler reflectoid 1,0
        dawei 388 D-1 ox

        Comentariu


        • #5
          Deci ma intereseaza o iarba cu care sa pot scoate servele care vin cu efect si sa pot scoate si mingile care imi vin cu efect dupaia...daca se poate sa aiba umpic de viteza sa mai atac din cand in cand....

          Comentariu


          • #6
            Yasaka Rakza PO cred ca ar fi o fata ideala pentru ce doriti.Este o fata ofensiva cu zimti scurte cu care se si poate ataca f bine!Cu cele care au zimti lungi e mai greu de atacat si in acelasi timp mai greu de jucat!

            http://www.vivasportshop.ro/product-...-po--1297.html
            Lemne: DHS Hurricane Long W997
            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
            BH: DHS GoldArc 8

            Comentariu


            • #7
              poate merge bine si un antispin
              p.s. incerca o iarba "chinezeasca" 30 -:- 50 lei +transport
              GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

              Comentariu


              • #8
                am eu un dhs cloud&fog rosie in stare f.buna...e un pic cam rapida pt mine...
                tibhar def plus jumulita
                gambler reflectoid 1,0
                dawei 388 D-1 ox

                Comentariu


                • #9
                  Daca vrei sa te ajute semnificativ la returul servelor trebuie ca perisorii sa fie cat mai moi si lungi. Pt asta iti ajunge o fata de aprox 4.5 USD + vreo 3 transportul (http://ttnpp.com/shop/dawei-388d1-lo...nge-p-158.html).
                  Daca vrei cate putin din ambele lumi (atac, aparare), ai nevoie de perisori ceva mai tari si densi + frecare bunicica. TSP Curl PH e cea mai buna iarba (peri lungi) pt joc activ/agresiv, dar nu ofera aceeasi siguranta la retururile de serva si mingi cu underspin puternic ca Dawei-ul. Eu o folosesc (fara burete - adica in OX) in principal impotriva celor ce nu dau efect mare mingilor si cand simt nevoia sa atac non-stop pe BH si sa dau serve greu de returnat.
                  Cu o iarba OX e greu de atacat, iar daca pui burete o faci mai putin derutanta. Cu cat e mai gros buretele cu atat se apropie mai tare ca si comportament de o fata neteda atat pt tine cat si pt adversar - servele le vei scoate usor si asa daca ai peri moi. Atacul va deveni ceva mai bun dar forta nu e suficient de mare pt a-ti garanta castigarea punctului.
                  Conteaza fff mult si lemnul pe care pui fața. Cu cat e mai dur/rapid cu atat devin mai derutante retururile din iarba. In acelasi timp insa, vei avea si o rata crescuta a erorilor fata de situatia in care folosesti un lemn cu duritate medie sau mica. As merge pe mediu aici (ceva gen mahon sau limba la suprafata) sau chiar moale (plop) fiindca e mai important sa pui regulat mingea pe masa decat sa dai retururi cu trasee de mushte bete.
                  Cele mai bune ierburi folosite de mine pana acum sunt:
                  Giant Dragon Dragon's Talon (OX)- foarte derutanta, perisori medii ca duritate, teoretic lenta dar eu am dat peste una rapida si cam greu de controlat. Adversarilor mei le-a pus cele mai mari pb din tot ce-am folosit. Foarte buna pt bloc si chop, se ataca decent cu ea, dar nu chiar usor. O gasesti cam la 13 EUR + transport. Nu o recomand cu lemn tare, pentru mine dovedindu-se imposibil de stapanit asa. Pe unul moale mi-a mers bine si a ramas suficient de derutanta.
                  TSP Curl PH (OX) - un deliciu pentru bloc, topspin si joc ofensiv. Poti avea pb cu retururile mingilor cu mult spin. Merge bine si pe lemne dure si destul de rapide intrucat e fff lenta. Scumpa (peste 30 USD + transport).
                  Dawei 388D-1 (OX) - excelenta pt cine n-a mai folosit iarba atat datorita pretului cat si a controlului f. bun. Perfecta pentru chop-uri si returnarea mingilor cu mult spin. Pe lemnul potrivit merg si blocurile f bine. E destul de greu de tras cu ea, fiind moale, dar daca o pui pe un lemn suficient de dur poate gasesti miscarea potrivita.
                  Cea oferita de Joo (DHS Cloud&Fog) e apropiata ca si proprietati de Dawei, dar ceva mai tare si mai rapida. Mi-a placut si aceea.
                  Vezi ca trebuie sa-nveti si cum sa lovesti cu iarba, miscarile diferind mult de cele folosite cu o fața neteda. Sunt o gramada de filme pe youtube care-ti explica miscarile. Daca vei avea nevoie de ele o sa-ti trimit eu o selectie prin email.
                  Bafta cu alegerea.
                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                  Comentariu


                  • #10
                    Nu e chestia de bani....faza e ca eu pe rever is cam mort cand e de scos o minge cu efect mult...din 10 mingi daca scot 3-4...deaia mam gandit ca mai bine ar fi o fața cu zimti ca sa scot efectele mai bine...daca pot sa le dau inapoi si cu efect cu atat mai bine...dar nu stiu ce fața sa folosesc

                    Comentariu


                    • #11
                      Daca stii sa citesti spinul ,atunci trebuie doar sa mai inveti tehnica de rever/returnat serve ; daca ai probleme cu citirea spinului ,cred ca si cu fh returnezi servele aiurea...In general ,daca vrei sa nu tii cont de spinul pus de adversar ,va trebui sa renunti la viteza si posibilitatea de atac usor cu reverul ; sau poti sa faci un compromis..

                      Comentariu


                      • #12
                        De citit spin ma descurc...cu fh dau bine...dar faza e ca....atunci cand isi da seama adversaru ca is mort pe rever...ma toaca acolo....am probleme cu returu la rever..

                        Comentariu


                        • #13
                          Daca iti pui iarba pe rever nu o sa mai primesti serve cu efect in rever deci nu o sa te mai deranjeze efectul, in schimb o sa ai probleme cu servele trimise drept si puternic. Daca tot ai mana formata pe fata lisa pune una mai subtire, de 1,5 sau 1,7 si transpira mai mult.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de JocDefensiv Vezi post
                            Buna ziua.Am o paleta formata din: fața rosie : yasaka rakza 7 , lemn: nittaku septear si fața neagra : yasaka rakza 7 soft....As dori sa mentionez ca doresc sa schimb fața neagra(deoarece e lisa....) intruna cu zimti....cu care sa pot scoate usor efectele...si din cand in cand sa mai trag cu ea...
                            Pe Fh atac binisor....dar pe bh....ma apar 70% si doar 30% atac....si nu prea pot sa scot efectele cu ea....si de aceea doresc o fața cu zimti la care....sa nu simt efectu de la adversar...si sa pot trage cand e cazul...
                            Va multumesc foarte mult...si mentionez ca nu conteaza cat costa aceea fața...doresc sa scot mai multe din mingile care imi vin pe rever....(e punctu meu slab reverul).
                            Am eu o asemenea fata daca esti interesat da`mi MP e un sandwis si nu simti efectul aproape deloc inclusiv la topspin returnezi mingea aproape ca la o contra normala
                            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                            BH : Tenergy 05Fx
                            FH : Tenergy 05Fx

                            Comentariu


                            • #15
                              Iti recocomnd un Nittaku Hammond FA, dar daca nu ai pozitia corecta la masa cand primesti serva, degeaba. Poti pune orice, nu o sa te ajute deloc. Invata sa stai la masa, conteaza cel mai mult. Spor la treaba.
                              FH: GoldArc 8, 2.1
                              STIGA XU XIN
                              BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                              Comentariu


                              • #16
                                He he ce de pareri... omule invata sa joci ca nu te va ajuta cu nimic iarba... am un prieten ce credea ca va face minuni cu iarba ca si tine si el habar nu avea sa citeasca efectele si apoi stii la ce l-a ajutat iarba? sa fie si mai slab... eu ti-as recomanda sa te antrenezi cu oameni capabili sa iti explice cum stau lucrurile si sa exersezi lovituri... iarba nu e pentru incepatori orice ar zice oricine... ca sa tragi cu iarba e mult mai greu decat cu o fata normala si de scos servele ai dreptate e mai ushor dar problema e ca daca vei avea iarba toata lumea o sa-ti dea serve lungi si drepte pe iarba si apoi pleznit in iarba... si atunci ce faci? Eu consider ca ai o paleta extraordinar de buna pt orice tip de joc doar ca trebuie sa insisti sa inveti sa joci si cu reverul si cu forehand-ul si sa dai multe multe galeti de contre... nu ai sa avansezi nici cu iarba asta iti garantez eu... spor la joc si sper ca nu te-am jignit in vre-un fel
                                Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                Comentariu


                                • #17
                                  Romanu-i saritor de felul lui
                                  Lasa omul sa-ncerce. Daca are miscare lunga, ca la tenis, o sa-i vina iarba ca o manusa. Eu am jucat aproape numai tenis de camp pana acum vreo 2 ani si nu-ntelegeam de ce-mi era atat de greu sa tin mingea pe masa. Cu iarba parca-mi pot folosi miscarea "normala".
                                  Cat despre servele drepte si tari pe partea cu iarba, te-as invita sa-mi dai cateva pe TSP Curl PH (in OX). Sa vezi ce bine merg topspinurile din ele si cat de greu le returnezi. Am un amic ce se-ncapataneaza sa-ncerce de cateva saptamani bune si pierde in mod constant 90% din acele serve. I love them...
                                  Poate incepe baiatu cu peri scurti si burete de vreo 1.5. Daca nu-l ajuta suficient la efecte, trece la medii si apoi la lungi. Se poate face experimentul si in sens invers. E foarte greu sa deprinzi arta scosului servelor pline de efect daca n-ai cu cine exersa, iar marii artisti e putin probabil sa aiba rabdare cu unul pe care-l bat fara a clipi.
                                  (at)JocDefensiv: la servele cu underspin dai si tu underspin (usor). Pt cele cu efect lateral cauti sa nu intrerupi efectul mingii si sa orientezi paleta astfel incat sa le directionezi spre mijlocul mesei (pana te obisnuiesti cu ele). Daca adversarul misca mana spre stanga la serva o misti si tu spre stanga ta, dar usuruel, doar cat sa nu-i intrerupi efectul. Daca o duce spre dreapta cauti sa faci si tu la fel (spre dreapta ta). Cand nu dai underspin cauta sa lovesti mingea in zona sa superioara (putin topspin). Servele lungi poti incerca sa le ataci toate.
                                  Cand iti serveste tine ochii fixati pe mana lui pana pleaca mingea. Dupa ce atinge mingea masa las-o cat de mult sa se roteasca inainte de a o lovi, pt a-si pierde din efect datorita frecarii cu aerul. Vezi mai jos cateva din secrete:

                                  Bafta.
                                  Ultima editare de tudorprecup; 03.aug.2012, 20:54.
                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Radule...contre dau destule ... pozitia la masa e buna...( in fiecare marti si joi de la 5 pana pe la 8 juma-9 ma joc la sala...cu oameni care stiu tenis destul de bine)....fh meu e bun...( dau topspin si de la nivelul mesei... , si la topspinuri - retopspinuri ma descurc bine cu fh) ...numai ca pe bh...mai rar cand atac ...bh il tin pt aparare mai mult si pt blocaje....si mie greu la mingile care imi vin pe bh cu efect sa le trimit inapoi intrasafel incat sa jenez adversaru...ca de trimis mai trimit ....dar apoi adversu ,,isi face trb''...
                                    Tudor serverele lungi care imi vin pe fh...le atac pe toate...cum vin cu efect nu cont...(bine mai si ratez...) ) Pe bh cand imi vin serve lungi si scurte cu efect eu incerc sa le pun inapoi nu sa le trag...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Ia atunci DHS Cloud & Fog-ul de la Joo si uita-te putin pe youtube sa-nveti cum se loveste cu iarba.
                                      Daca vrei una dintre cele foarte deranjante pt adversar ti-o recomand pe asta:
                                      http://table-tennis.com.ua/product_i...df660d567077f6
                                      Costa cam 13 EUR + transport si-ti permite sa faci de toate (chop, bloc, push, atac).
                                      E indicat sa comanzi fara burete (in OX), la unele fiind greu sa indepartezi buretele lipit din fabrica (trebuie dat cu fierul de calcat el, dar nu direct, ci pe o patura/un cearsaf - iti pot explica la tel la nevoie; risti sa strici fața asa). Daca nu-ti place in OX se gasesc bureti de comandat pe eacheng.net (http://eacheng.net/index.php?act=detail&ID=1203) - la diferite duritati, grosimi si preturi. Am si eu vreo 2 ramasi pe care oricum nu-i mai folosesc.
                                      Lasa-mi un mp cu adresa ta email daca te hotarasti sa-ncerci iarba. Fara videouri care sa-ti arate lovitura corecta e foarte greu de invatat, iar eu am o colectie pe are ti-o pot expedia folosind serviciul transfer.ro. Esential e sa tii lama lemnului cat mai perpendiculara pe masa cand lovesti (sa nu-l inclini spre orizontala, ca-ti zboara mingea-n tavan).
                                      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Ce spuneti de TSP Curl PH? merge in combinatie cu Nittaku septear si yasaka rakza 7 ? Si daca da ce grosime de burete ar fi cea mai indicata sa iau pt a scoate majoritatea efectelor si pt a mai si ataca din cand in cand??Sau e mai buna fara burete?
                                        Dar despre TSP Milli Tall II ( http://www.ttsport.ro/fete-de-paleta...ll-ii-369.html ) ce spuneti? e mai buna de scos efectele si de atac decat tsp curl ph?
                                        Dar TSP Spectol 21? ( http://www.ttsport.ro/fete-de-paleta...ol-21-375.html )?
                                        Dar Butterfly Flarestorm cum se comporta? (http://www.ttsport.ro/fete-de-paleta...storm-225.html)
                                        Dar Butterfly Feint Long II - OX ? ( http://www.ttsport.ro/fete-de-paleta...ii-ox-222.html )
                                        Dar Butterfly Raystorm? ( http://www.ttsport.ro/fete-de-paleta...storm-228.html )
                                        Dar DHS CLOUD & FOG ? ( http://www.ttsport.ro/fete-de-paleta...d-fog-963.html )
                                        Care dintre aceste fețe se potriveste cel mai bine pe Bh in combinatie cu nittaku septear si yasaka rakza 7 pt un joc apropiat de masa ...( maxim 1,5-2 m ma dau in spate...) pt a scoate mingile taiate si pt a ataca din cand in cand?
                                        Ultima editare de JocDefensiv; 06.aug.2012, 15:16.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Salut,
                                          Daca esti din Timișoara, incearca sa iei legatura cu D-l Peiov Petru...el merge pe la Club 11 de pe Pestalozzi, in fiecare, miercuri,joi si vineri dupa ora 17:00...si gasesti raspunsul exact pentru ce iti trebuie tie...iti explica si de mama si tata ierburilor si sendvishurilor...tot ce vrei...a avut toate ierburile posibile...Parerea mea...Numai Bine!!!
                                          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            ....sunt din oravita....si drum la timisoara nush dak am....

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Nittaku Septear e pe baza de hinoki, esenta care arunca o idee cam tare pt iarba. Mie nu mi-a placut... Ai deja lemnul asta?
                                              Pentru astfel de fete se recomanda combinatii de esente cum ar fi:
                                              balsa (miez) - balsa - castan (folosita de cei de la Dr. Neubauer pentru lemnele lor combi - au viteze si duritati diferite pe cele 2 parti)
                                              balsa (miez) - balsa - plop (poate o idee prea moale)
                                              balsa (miez) - balsa - cires (urmeaza s-o testez)
                                              balsa (miez) - nuc - plop (asta-mi place mult)
                                              Si salcia ar putea fi o solutie.
                                              Dintre fețele indicate de tine le-am folosit doar pe cele cu peri lungi. Am incercat la un moment dat short pimples si mi s-a parut ca nu ajuta la nimic. Ma deranjau efectele adversarilor si nu prea puteam imprima efect. Sunt fete potrivite pentru joc agresiv, drept (TSP Milli Tall II, TSP Spectol 21 si Butterfly Flarestorm, Raystorm).
                                              TSP Curl PH se vinde doar cu burete, care se poate desprinde foarte usor daca nu-ti place asa. Cel mai subtire e suficient cat sa te ajute semnificativ la jocul ofensiv (posibil si la scosul efectelor - cum l-am aruncat nu-l mai pot testa si tare-as face-o). La efecte ai probleme mari doar cand ti se da un underspin criminal, dar cred ca exista modalitati de a returna si astfel de mingi (push agresiv poate sau topspin).
                                              Pentru mine Curl PH e cea mai buna iarba, dar trebuie sa mai exersez pana sa scot din ea tot ce poate da. E singura gandita anume pentru joc agresiv/activ; e practic o combinatie intre lumi, oferind aproape tot ce au mai bun fețele cu peri lungi si cele netede. Poate cea mai lenta iarba de pe piata si cu cei mai tari perisori, iti permite sa lovesti agresiv daca ai o miscare foarte rapida pe BH.
                                              DHS Cloud&Fog n-am folosit cu burete. E o iarba buna pt chop si push, insensibila la efectul imprimat de adversar si destul de rapida. Se trage mult mai greu cu ea decat cu PH, dar cam toate fetele cu peri lungi sunt in aceeasi situatie. Daca vrei joc agresiv si insensibilitate (macar partiala) la efectul adversarilor, ia-ti PH cu burete de grosime minima (0.3-0.6 mm parca). Daca vrei doar sa dai mingea inapoi si sa devii victima sigura dupa ce se obisnuiesc adversarii cu iarba ta, ia una gen Cloud&Fog sau chiar Dragon's Talon. Oricat ar fi de derutanta, o astfel de fata te limiteaza mult in joc si ajungi in timp sa tii cu greu pasul cu cei pe care obisnuisesi sa-i faci praf. Am un adversar pe care nu mai pot sa-l bat decat jucand cu PH-ul. Cu celelalte ma zdrobeste.
                                              Cele mai importante proprietati ale fetelor cu peri lungi sunt duritatea perilor (cu cat mai duri cu atat e mai buna pentru atac, cu cat mai moi cu atat mai buna pt chop), lungimea perilor, diametrul perilor, forma exteriorului perilor (suprafata de contact cu mingea), coeficientul de frecare (cu cat e mai mare cu atat vei simti mai mult efectul adversarului dar in acelasi timp vei putea face si tu mai multe ce acea fata).
                                              Fetzele cu peri lungi de la Butterfly nu m-au impresionat catusi de putin. Cele chinezesti sunt mai bune (Cloud&Fog, Dragon's Talon).
                                              Sfatul meu e sa-ti iei una din cele mai ieftine ierbi ca sa vezi daca te poti adapta, dupa care, daca-ti merge, sa te gandesti la una scumpa gen Curl PH. Una buna pt teste e:
                                              http://ttnpp.com/shop/dawei-388d1-sp...nge-p-451.html
                                              Cloud&Fog cred ca e ceva mai buna decat Dawei-ul. Asta poti s-o iei suficient de ieftin de la Joo (de pe forum).
                                              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                tudore...paleta o am din decembrie 2011...si pot spune ca lemnul si fața rosie nu mau dezamagit catusi de putin si imi ,,priesc'' foarte bine...fie ca e antrement,fie ca e meci...dar fața neagra...nu imi prea ,,prieste'', la antrenamente ma descurc cu ea...dar in timpul meciului la mingile cu efect mult...nu ma prea lasa sa ,,imi fac trb''...la mingile drepte si in viteza se comporta bine...(ca ...doar e o fața de viteza..) dar la scos efectele....mai putin bine...app TSP Curl PH merge pe nittaku septear?

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Am avut un Andro Temper Tech All+ (Hinoki si acesta, ca Septearul) si dintre toate fetele cu peri lungi doar Dr. Neubauer Master, care-i interzisa, a mers cu adevarat bine cu el. Orice fata interzisa iti limiteaza posibilitatile de exprimare mai mult decat una permisa, fiind foarte alunecoasa (nu poti da un dram de efect, poti trage doar drept si foarte greu, etc). N-am idee daca merge PH cu lemnul tau. Cu Andro nu s-a prea impacat. Pt. FH mi-a placut f. mult Andro si totusi l-am vandut. Acum suspin dupa el, dar nu era ok pt iarba.
                                                  Esentele care arunca tare indiferent cum lovesti nu-s grozave pt iarba. Cum PH-ul e foarte lenta si contribuie din plin la amortizarea loviturilor e posibil sa-ti mearga. O iarba rapida e putin probabil sa se-mpace cu Septear (ex: Cloud&Fog sau o serie proasta de Dragon's Talon - ca a mea; Talon ar trebui sa fie f lenta, dar eu am nimerit una chiar rapida - consistenta intre loturi e adesea redusa la marfa chinezeasca).
                                                  Ia Cloud&Fog-ul de la Joo si daca te descurci inseamna ca PH-ul iti va merge mai bine Conteaza mult ce straturi sunt sub Hinoki, iar Septear vad ca are 7 de Hinoki. Asta inseamna ca e rapid si are efect de catapulta pronuntat. O sa depinda mult de mana ta daca-l vei putea folosi cu iarba... Pt. o iarba cu peri moi ar putea fi nepotrivit, Hinoki fiind o esenta cam moale.
                                                  Imi place f mult combinatia balsa (miez de 3 mm) - nuc (1 mm) - plop (0.5 mm) pt iarba. Pana acum toate fetele cu peri lungi puse pe acest lemn mi-au mers bine. E excelenta si pe FH (ofera cel mai bun control posibil, dupa parerea mea). Daca vrei sa-ti schimbi stilul de joc e posibil sa ai nevoie de un alt lemn. O sa-ti spun in curand cum merge balsa-balsa-cires si, daca ma tine punga, balsa-nuc-cires.
                                                  Sa ma anunti daca ai nevoie de filme ce-ti prezinta miscarile folosite in jocul cu iarba.
                                                  Ultima editare de tudorprecup; 07.aug.2012, 07:55.
                                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X