Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn destul de nici eu nustiu este vorba despre OFF+ butterfly W.Schlager

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemn destul de nici eu nustiu este vorba despre OFF+ butterfly W.Schlager

    De curand mi-am achizitionat un lemn destul de nici eu nustiu este vorba despre OFF+ butterfly W.Schlager. Niste prieteni imi spun ca lemnul nu este bun mai deloc , credeti ca zice asta doar pentru invidie? Inca ceva am inceput sa practic de 3 sap in sala tenis de masă [am mai jucat pe mese dar nu asa de bune ca astea de la sala] Credeti ca imi trebe o paleta mai buna?

  • #2
    Edit:
    De curand am achizitionat un lemn off+ despre care nu stiu multe, este vorba despre Butterfly W. Schlager. Niste prieteni imi spun ca lemnul nu este bun mai deloc, credeti ca zic asta doar din invidie? Inca ceva, am inceput sa practic de 3 saptamani in sala tenis de masă. Credeti ca imi trebuie o paleta mai buna?
    1. Te rog sa fi coerent in intrebari, daca doresti sa ti se raspunda la fel.
    2. Daca esti incepator, si practici tenisul de masa de putin timp, iar aceasta este prima ta paleta profesionala, lemnul este foarte rapid, pentru avansati, iar sfaturile amicilor tai pot fi bine intentionate.
    3. Nu ai precizat ce fete folosesti. Fetele de asemenea sunt foarte importate, la fel ca si lemnul.
    4. Nu ai spus care este stilul tau de joc. Daca adopti un stil ofensiv, lemnul il poti pastra pentru mai tarziu. Daca joci defensiv, iti trebuie un lemn mai lent (def, all, all+) cu care sa poti face aparare si atac la nevoie!

    Comentariu


    • #3
      Probabil lemnul nu-i Schlager Carbon ci un Schlager hobby din metro. Daca-i asa, da, nu-i bun.

      Comentariu


      • #4
        Am vazut si eu in INTER SPORT paleta cu lemn SCHLAGER (cica) si ceva fete tot asa BTY PAN ASIA.

        Uitate daca e lemn schlager are scris pe maner W.SCHLAGER steagul Austriei si scrie intrun colt sus OFF
        GEWO TABLE TENNIS

        Comentariu


        • #5
          Paleta este originala am primit-o de la maestru "antrenoru" lemnu are carbon , cat despre steag are steagul austriei si scrie numele in drept cu steagu si mai sus OFF+ ! butterfly.Fetele nu sunt bune cred FriendiShip fx 720 cv de genu sunt noi .. dar nu am sa le tin mult timp doar pt antrenamente.
          (at) Imi puteti recomanda ceva fete pentru lemn acesta?

          Comentariu


          • #6
            Daca lemnul e Schlager Carbon, e foarte bun, doar ca pentru tine sigur e prea rapida. Ar trebui niste fete moi. Depinde de buget... Cel mai bine ar fi sa incerci prin sala si sa vezi ce-ti place, ce simti bine.

            Comentariu


            • #7
              Daca crezi ca este prea tare pentru tine til cumpar eu pt ca am nevoie de unul.
              Pune niste poze ca sa imi dau seama
              GEWO TABLE TENNIS

              Comentariu


              • #8
                Edit:
                De curand am achizitionat un lemn off+ despre care nu stiu multe, este vorba despre Butterfly W. Schlager. Niste prieteni imi spun ca lemnul nu este bun mai deloc, credeti ca zic asta doar din invidie? Inca ceva, am inceput sa practic de 3 saptamani in sala tenis de masă. Credeti ca imi trebuie o paleta mai buna?
                Ce stil de joc ai? e prima paleta profi?

                Comentariu


                • #9
                  cred ca e vorba de fete Frienship Super 729 FX
                  http://www.ittf.com/ittf_equipment/R...ype=&textile=&http://www.tabletennisdb.com/rubber/729-super-fx.html

                  sunt destul de lipiciose si cu burete tare, tipic "fete chinezesti"
                  GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                  Comentariu


                  • #10
                    Imi place titlul.... postului! )

                    Comentariu


                    • #11
                      A vrut sa scrie multe si nu a recitit ce a iesit , desi pentru 19ani e cam grav.
                      p.s. nici ce e fata nu a citit corect
                      GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                      Comentariu


                      • #12
                        Nu ii a 2 paleta inainte de asta am avut lemn donic+fete donic .:d Cat despre stil , imi place sa atack .
                        ps: in loc sa modifici titlu cum a fost vad ca faceti misto , cat de serios ii forumu?
                        LE: In loc sa raspundeti.. imi urmariti greselile gramaticale. Off.

                        Comentariu


                        • #13
                          Off topic:
                          1. In loc sa inveti sa scri romaneste, in propozitii coerente, te superi ca ti-am atras atentia...
                          2. Forumul acesta este unul destul de serios, insa unii oameni mai au si simtul umorului, iar unele "perle" trebuie impartasite! (cred ca in aceasta privinta Clau este responsabil! )
                          On topic:
                          Daca inainte ai avut lemne si fete mai de control, si "antrenorul" tau ti-a recomandat Schlager, atunci ar trebui sa pui niste fete tensor, de viteza si mult spin, gen Tenergy 64, Bryce speed FX, Stiga Calibra LT. Ai sa ai o bestie, in materie de spin si speed. Numai sa ai mana pentru ea!

                          Comentariu


                          • #14
                            Se pare ca "antrenorul" i-a facut o paleta pentru mana lui iar el vrea una pentru mana "prietenilor".
                            Cu siguranta "prieteni" se inteleg bine cu fetele europene si habar nu au de modul de lovire pt cele chinezesti.

                            p.s. eu am friendship 729 geospin tacky pe lemn lkt instinct+ (un lemn OFF-), combinatie la care mingiile ff lente cu efect mare sunt de greu de pus pe masa iar smash nu se poate da, in schimb loop si taiate de la distanta merg ok
                            GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                            Comentariu


                            • #15
                              Daca in loc de PaiPai si-ar schimba username-ul in IoiIoi, poate l-ar lasa lumea in pace cu limba asta romaneasca .
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                Cea mai buna paleta pe care o poti cumpara este antrenamentul. Daca iti iei una d-asta nu te mai bate nimeni. E invincibila.
                                Timo Boll ALC
                                FH: DHS 3 NEO 2.2
                                BH: DHS 3 NEO 2.2

                                Comentariu


                                • #17
                                  Faci misto? sau vorbesti in serios , paleta o am dar aveam de gand sa o schimb dar inca nu am primit un rasp concret daca ii buna sau nu.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Prietene..vinde lemnul..este un lemn exceptional dar nu este pt tine ca incepator.Cumpara-ti un lemn all+ si nu mai juca cu fete chinezesti..

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Nu trebuie sa-l vinzi neaparat, ataseaza-i fete mai moi si o sa mearga super bine!!!! Eu ti-as recomanda Omega Europe IV sau Vega Europe!!!! Cu aceleasi fete joaca si elevii mei si sunt foarte controlabile-acolo esti deficitar, dar printr-un antrenament bine conturat vei progresa rapid!!! Dupa cateva sedinte te vei acomoda cu combinatia pe care ti-ai dorit-o si o sa vezi ca jocul o sa-ti mearga asa cum iti doresti!!! Succes la antrenamente!
                                      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                      FH - Xiom Sigma II Pro
                                      BH- Xiom Sigma II Pro

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de PaiPai Vezi post
                                        Faci misto? sau vorbesti in serios , paleta o am dar aveam de gand sa o schimb dar inca nu am primit un rasp concret daca ii buna sau nu.
                                        nu trebuie sa te superi!oamenii vor sa te ajute!cei care si-au expus parerile si le-au expus pentru ca ai cerut pareri pertinente!fa un test simplu:cate serve poti returna,scurte,cate topspinuri poti da pe masa,la contre,vezi ce randament ai!daca nu poti controla paleta cauta un lemn mai lent!iti trebuie ceva ani de practica pentru un astfel de lemn!stima!
                                        tb alc t05/t05 fx

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de VladFarcas Vezi post
                                          Daca crezi ca este prea tare pentru tine til cumpar eu pt ca am nevoie de unul.
                                          Pune niste poze ca sa imi dau seama
                                          Parerea mea e ca te grabesti cu trecerea la un lemn atat de rapid. Nici Dan, care e mai avansat decat tine, nu trebuia sa faca pasul asta; mi s-a parut ca a pierdut f mult la precizie. Asteapta mai bine sa-ti formezi toate loviturile, iar cand ajungi sa treci regulat de grupele superioare te poti gandi la un lemn mai rapid decat cel de-acum. Eu zic ca X5 ti-e arhisuficient.
                                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Multumesc de raspunsuri , imi puteti sugera ceva fete bune?

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Daca esti incepator, si vrei sa pastrezi lemnul, Acuda S3 si Rakza 7 Soft!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Dar pana la urma, lasand la o parte ce zic prieteni, tu te intelegi cu paleta? Pui mingiile pe masa, simti loviturile? Ca poate ai un stil de lovire care se impaca cu fetele chinezesti.
                                                GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Sfat: nu te mai lua dupa nimeni... pastreaza lemnu si fetele care le ai... baga antrenamente 6 luni- 1 an regulat cel putin 10 ore pe saptamana, apoi schimba fata de pe fh in ceva mai rapid fara exemple pt ca orice e ft bun... dupa 1 an jumate treci si reveru pe o fata care sa te avantajeze la block-uri (una putin mai rapida)... sfatul meu... deocamdata ai o paleta exceptionala
                                                  Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                                  BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X