Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cu ce se indeparteaza usor surplusul de solutie de pe fata?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cu ce se indeparteaza usor surplusul de solutie de pe fata?

    So, solutia uscata de pe cauciuc, care incepe sa aiba o oarecare grosime, cu se duce fara mari kinuri? Am incercat sa umezesc cu solutie si sa razuiesc prin frecare, dar e nebunie curata. Astept un sfat. Multumesc.
    Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
    FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
    BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

  • #2
    E mai greu de explicat si prima data nu cred ca o sa-ti iasa daca nu vezi pe viu. In principiu, se ciupeste un pic lipiciul dintr-o margine si se trage de el aproape paralel cu fata, printr-o miscare brusca si fara sa se rupa 'pielita' sau buretele, apoi se merge circular pina se dezlipeste tot. Daca lipiciul depus nu e suficient de gros nu prea merge, ca se rupe tot timpul si nu-l poti trage.
    Dar, dupa cum ii spuneam cuiva, daca nu vezi la cineva mai mult ca sigur ca o sa rupi buretele sau o sa-ti ia vreo 2 zile.
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      au mai fost sfaturi pe aceasta problema...trebuie sa mai cauti pe site...
      sau, cauta pe youtube.com la tabletennis, un filmuletz cu "remove glue", iti arata acolo practic si s-ar putea sa te ajute.
      altfel, un site australian spune ca daca dai cu un spray de camera cu aroma de portocale(sa contina acid citric), iti inmoaie solutia si ajuta sa o elimini mai usor. am vazut recent chestia asta dar nu am incercat-o (n-am avut inca nevoie). am fete noi!
      Xiom -Mitzutani - Xiom

      Comentariu


      • #4
        cauta la sectiunea multimedia o sa gasesti exact linkurile care te intereseaza
        blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

        Comentariu


        • #5
          Multumesc pentru sfaturi. Nush daca am sa reusesc sa dezlipesc asa frumos ca in videoclipuri, dar voi incerca. Ori distrug fata, ori voi avea succes. Sa vedem.
          Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
          FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
          BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

          Comentariu

          Procesare...
          X