Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Merge Innerforce ALC + Yasaka Rakza 7 Soft pentru un nivel de joc intermediar?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Merge Innerforce ALC + Yasaka Rakza 7 Soft pentru un nivel de joc intermediar?

    Salutare.
    Am un prieten care vrea sa isi cumpere o paleta profesionala. Nivelul lui de joc nu este foarte ridicat si de aceea as vrea sa ii recomand ceva cu care sa poata juca, adica sa aiba control bun si sa poata evolua in timp. El vrea ceva scump si de super calitate pentru ca are o stare materiala buna si vrea neaparat Butterfly sa fie macar lemnul, pentru inceput (e o chestie mentala de incredere in el insusi daca tine in mana un lemn BTY de valoare, nu discut asta )
    Ma gandeam la urmatoarea combinatie:

    Lemn: Innerforce ALC sau Zhang Jike
    Fetze: Yasaka Rakza 7 Soft 2.0 mm.

    Ce parere aveti? Sau poate ale sugestii de combinatii?

    Multumesc anticipat!
    Lemn: Donic Persson Powerplay
    Fetze: Donic Baracuda Big Slam

  • #2
    Mie lemnul "Zhang Jike" mi sa parut prea reactiv la spinul venit de la oponent (in cuvinte putine, control nu foarte mare) dar cel mai mult am fost deranjat de priza care mi s-a parut prea subtire ( nu se face si ST, caci ar fi fost mai bun). In schimb Innerforce ALC, desi foarte asemanator ca simt si saritura, mi sa parut perfect si din punct de vedere al controlului, asa ca-l recomand cu caldura. Asta merge si in priza FL, caci stiu ca cei cu nivel mai putin ridicat se cam feresc de priza ST. Merge foarte bine cu Rakza 7 soft.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Merge Innerforce ALC + Yasaka Rakza 7 Soft pentru un nivel de joc intermediar?

      O combinatie scumpa de control ar mai fi BTY Innerforce ZLC cu fete BTY SpinArt.
      Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
      Ultima editare de Durdun Gheorghe; 29.sep.2012, 06:19.

      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

      Comentariu

      Procesare...
      X