Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

yasaka sweden classic + dhs h3 neo (fh&bh)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • yasaka sweden classic + dhs h3 neo (fh&bh)

    yasaka sweden classic + dhs h3 neo (fh&bh). Ce ziceti ? Merge ? Stiu ca yasaka sc merge foarte bine cu rakza 7, dar cu h3 neo ar fi mai ieftin . Sau ayous hinoki + dhs h3 neo. Cu respect.

  • #2
    Re: yasaka sweden classic + dhs h3 neo (fh&bh)

    Puneti-va o Rakza 7 soft pe BH si joaca cu chinezeasca pe FH.
    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
      Puneti-va o Rakza 7 soft pe BH si joaca cu chinezeasca pe FH.
      Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
      Intr-adevar, pe rever ar fi mai buna o fata mai elastica cum e Rakza Soft. Dintre chinezesti s-ar potrivi pe rever fete ca Gambler Outlaw si 729 Focus III Snipe.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
        Puneti-va o Rakza 7 soft pe BH si joaca cu chinezeasca pe FH.
        Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
        Georgica stie ce spune...crede-l pe cuvant...de asemenea cred ca a mai fost discutat pr forum subiectul...pe bh trebuie ceva euro/jap cu burete mai moale si viteza ceva mai mare la miscarile mai scurte de pe bh...la rever se foloseste mai mult articulatia mainii...la fh se misca mana mult mai amplu si se obtine o cu totul alta dinamica...H3 neo capata viteza, explozie numai atunci cand dai energic din mana...Bafta.
        Blade: Viscaria, FL
        fh: T05, 2,1 mm, black
        bh: T05, 2,1 mm, red

        Comentariu


        • #5
          Va multumesc pentru raspunsuri. Inca nu m-am decis la o alegere finala pentru a trece la alt setup. Acum joc cu o paleta de la RBlade (merci), merge brici dar simt ca ar trebui sa urc putin. Oricum lemnul l-as alege maxim off- pentru control si in functie de lemn as alege fețele, (bineinteles ca si fondurile intra in calcul ), tocmai de aceea m-as baga la un setup care sa-l tin mai mult timp. Din ce am vazut pe diferite site-uri, imi fac cu ochiul yasaka sweden classic, (cum am spus si in subiectul topicului), donic burn (all+ si off-), care au si preturi ok. In functie de astea (sau si de altele la acelasi pret, dupa sugestii) as alege si fețele.

          Comentariu


          • #6
            Salut alinson75,
            La aceleasi lemne m-am oprit si eu, as vrea sa le achizitionez saptamana viitoare, totusi balanta inclina spre Yasaka , mi-e sa nu fie prea OFF burn-ul ALL+ pentru mine.
            In caz ca le iei inaintea mea sa postezi te rog o parere, mi-ar fi de ajutor.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Adi85 Vezi post
              Salut alinson75,
              La aceleasi lemne m-am oprit si eu, as vrea sa le achizitionez saptamana viitoare, totusi balanta inclina spre Yasaka , mi-e sa nu fie prea OFF burn-ul ALL+ pentru mine.
              In caz ca le iei inaintea mea sa postezi te rog o parere, mi-ar fi de ajutor.
              deschide un topic despre lemn sau vb cu persoane mai avizate!sunt destui cunoscatori aici pe forum!
              tb alc t05/t05 fx

              Comentariu


              • #8
                Salut, pot spune ca am incercat ayous hinoki + dhs h3 neo si lemnul nu avantajeaza fetele. Combinatia mi s-a parut prea inceata parca h3 neo ramane fara ultimele viteze din cauza lemnului foarte moale. Acum daca nu ai mai jucat cu h3 neo, si vrei neaparat, combinatia merge ca sa te obisnuiesti cu fetele chinezesti dhs. Pe de alta parte fiind chinezesti, sunt destul de diferite de euro/jap si o sa depui destul de mult efort ca sa te obisnuiesti cu ele. Daca esti la inceput de drum si vrei ceva ieftim mai bine iei o clona (o copie euro-jap made in china). Da-mi un mesaj daca vrei detalii. Dhs sunt insa 100% chinezesti: tari, rapide, lipicioase(tacky).

                Comentariu


                • #9
                  OK. Am sa postez impresii imediat ce fac achizitia.

                  Comentariu


                  • #10
                    o alta alegere buna, atat pe backhand cat si pe forehand dupa parerea mea ar fii Yasaka Rakza 7 soft
                    Am avut ocazia sa joc cu aceasta combinatie si mi-a facut o impresie foarte buna.
                    Mi-a placut in special simtul mingii si sunetul pe care-l scoate paleta in momentul unei lovituri mai puternice.
                    Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
                    FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
                    BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna seara tuturor,
                      Am redus cautarile la 2 lemne si 2 fete lemne: Donic Burn All+ si Donic Burn Off - iar fete Xiom Vega Europa si Xiom Vega Pro. Stiu ca in cea mai mare masura depinde de mana si antrenamentul fiecaruia dar as vrea sa stiu totusi cam cum s-ar potrivi mai bine, din experienta voastra. Am citit forumurile cam din martie anul trecut pana acum , am aflat foarte multe informatii utile, dar parerile sunt bune despre ambele lemne si fete pe care le-am mentionat anterior, asa ca sunt cam in ceatza . Poate ar fi trebuit sa deschid un topic separat.
                      Cu respect,

                      Comentariu


                      • #12
                        Am incercat odata combinatia burn off- cu fete xiom vega pro pe forehand si xiom omega 4 pe backhand.N-am jucat prea mult cu aceasta paleta dar in acel interval de timp nu m-a deranjat cu absolut nimic, chiar mi s-a parut o combinatie foarte buna.
                        Insa ar fii bine sa nu te grabesti si sa ma vezi si alte pareri ale oamenilor, cel mai bine ar fii sa o incerci chiar tu daca cunosti pe cineva sa-l rogi sa te lase da joci cateva meciuri cu ea
                        Lemn: Butterfly Grubba Carbon All+ Anatomic
                        FH: Butterfly Tenergy 64 2.1mm
                        BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm

                        Comentariu


                        • #13
                          Salutare tuturor,
                          Am ajuns la o formula finala: Lemn Donic Burn ALL+, FH Xiom Vega Pro 2.0, BH Xiom Vega Europe 2.0. Va multumesc tuturor pentru sfaturi pe topicul acesta si pe multe alte topicuri anterioare. Promit sa revin cu ceva impresii dupa ce primesc paleta. Multzam fain Dl Tibi si Dl Leo33. Cred ca s-ar putea inchide topicul.
                          Cu respect,

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X