Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar lemn Viscaria FL, pana in 90g

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 10 (0 members and 10 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cumpar lemn Viscaria FL, pana in 90g

    Buna ziua. Asa cum spune in titlu astept oferte pentru un lemn Butterfly Viscaria de preferat model vechi cu fluture negru dar accept oferte si pentru modelul nou cu fluture gri, greutate de max. 90 g, in stare buna sau foarte buna.
    Ofer pret functie de starea lemnului.
    Multumesc.
    Ultima editare de CornelTT; 08.oct.2012, 22:50.
    Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

  • #2
    Ati uitat sa mentionati despre maner: drept sau flared?
    Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      Numai cu maner flared. Am jucat si mi se pare extrem de confortabil. (mersi de observatie)
      Astept oferte.
      Stima tuturor!
      Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

      Comentariu


      • #4
        valabil... am ceva oferte dar poate mai sunt si altele.... cred ca as accepta si Viscaria Light in stare foarte buna
        Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          Salut,am aici unul daca va intereseaza: http://s1121.photobucket.com/albums/l505/edwardnovac/ ...are 89 gr.
          Pret 110 eur cu transp. inclus....stima

          Comentariu


          • #6
            Multumesc dl Edward. Am gasit si eu posturile mai vechi ale dumneavoastra in care se pare ca ati avut la vanzare produse BTY contrafacute. Nu va acuz de nimic pentru ca nu am fost eu in cauza doar ca nu ma risc sa arunc banii pe fereastra mai ales ca e o suma destul de mare. Sa auzim de bine.

            .........

            Valabil in continuare: Viscaria sau Viscaria Light.
            Ultima editare de CornelTT; 17.oct.2012, 20:36.
            Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

            Comentariu


            • #7
              Domnilor aveti grija cu omul acesta, am aflat ca anul trecut a vandut multe falsuri pe aici, se asemana foarte mult cu cel adevarat, detalii aici jos.
              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...t=vand+ISHLION

              Comentariu


              • #8
                E de ajuns sa va uitati la seria lemnului si daca sunteti cunoscator, nu va puteti pacali....intre timp uitati-va la feedbk-urile mele si va puteti convinge cate falsuri am vandut.Mentionez ca am restituit banii celor care au avut ghinionul ca si mine sa cumpere un fals fara sa cunoasca acest lucru....oricum ........invidia e mare dar...e problema celor care o detin.Salut pe toti membrii forumului ...chiar si pe cei invidiosi

                Comentariu


                • #9
                  Dl. Edward, nu am nimic cu nimeni, dar am un prieten care ma avertizat sa nu cumpar nimic de la Dtr. Dar el este f. vechi pe aici si a cumparat un lemn de 100 euro.
                  El spune ca ati dat banii si acest lucru foarte f.f.greu doar la persoanele care nu sa folosit de acel lucru fata sau lemn, adica a ramas nou si sigilat.
                  El spune ca era normal sa va trimeata lemnul care la cumparat da la Dtra. dupa care era normal sa ai viratii banii in cont asa cum a facut si el la randul lui cand a cumparat lemnul si a pus banii pt. lemn in contul Dtra. se pare ca nu ati facut la fel, ati cerut ca persoana in cauza sa va trimeata lemnul in Ytalia si dupa care veti rezolva problema cu tipul de la care ati cumparat lemnul, urma sa ai dati banii inapoi teoretic. Se spune ca nici macar nu ati mai rapuns un timp la MP. va ti facut nevazut de pe forum, si acum dupa 1 an de absenta de pe forum ati revenit ca si cum nu sa intamplat nimic, ami pare rau asa ceva nu se uita asa usor si incercam sa evitam si sa prevenim si pe altii sa nu pateasca le fel.
                  Stima! Si va doresc un joc bun de placere tuturora!!!
                  Ultima editare de leo33; 19.oct.2012, 22:41.

                  Comentariu


                  • #10
                    Oricum,vad ca vorbiti din auzite....am inteles tot...oricum...nu fac mare caz din asta...as vrea sa vad care-i omu' caruia nu i-am dat banii inapoi...sa iasa la iveala iar dvs. incercati sa va faceti treburile dvs,iar nu a altora...cred ca suntem toti vaccinati

                    Comentariu


                    • #11
                      Inca valabil...
                      Asa cum spuneam am 2 oferte dar mai astept si altele pentru cateva zile apoi voi lua o decizie. Dau un pret bun daca lemnul este intr-o stare foarte buna.
                      Ca alternativa astept oferte si pentru alte 2 lemne asemanatoare: Viscaria Light sau Zhang Jike (am inteles ca e identic cu viscaria?!)
                      Multumesc.
                      Stima tuturor!
                      Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                      Comentariu


                      • #12
                        zhang zike este putin mai moale decat viscaria!nu arew forta pe care o are viscaria!
                        tb alc t05/t05 fx

                        Comentariu


                        • #13
                          Multumesc de informatie. Am citit undeva ca are control mai bun decat Viscaria. In alte forumuri in eng. am citit ca e mult mai bun Viscaria.. Aveti idee de alte diferente mai detaliate? (eventual poate ati jucat cu ambele si imi puteti spune parerea dumneavoastra personala)
                          Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                          Comentariu


                          • #14
                            Un feedbk aici:un pic mai multa viteza pt. viscaria dar mai putin control iar ...mai putina viteza pt. jike dar cu mai mult simt.Senzatia asta se simte de la un anumit nivel de valoare in sus cred(sper).
                            Salut si o zi buna

                            Comentariu


                            • #15
                              Interesant. Mersi de informatii. Ar parea un pic mai potrivit Z Jike pentru jocul meu (nu sunt cine stie ce maestru ...).
                              Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Paul Quad Vezi post
                                Interesant. Mersi de informatii. Ar parea un pic mai potrivit Z Jike pentru jocul meu (nu sunt cine stie ce maestru ...).
                                Domnule Paul, un sfat amical de la mine...renuntati la ideea sa va luati unul din lemnele astea. Am incercat destule lemne pana acum si pot sa-mi dau cat de cat cu parerea. Atat viscaria cat si zhang jike sunt 2 lemne f rapide dupa parerea mea ...si cu o lipsa mare de simtz. Pretzul este mult prea mare.

                                Sunt atatea lemne bune la mai bine de juma de pretz decat lemnele astea...cautati un lemn off fara carbon (eu va recomand hinoki ) si 2 fețe mai tari ( gen M1, M2) sau chiar tenergy (dar e dublu ca pretz) si o sa fitzi f multumit.

                                Succes!
                                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Deja joc cu ceva asemanator (Innerforce ALC) si sunt destul multumit de lemn. Desi e adevarat ca pretul este foarte mare.
                                  Am jucat recent cu un lemn ieftin al unui prieten (Yasaka Sweden Classic) si mi s-a parut excelent, un control super si feeling foarte fain, doar ca e cam lent (cu niste fețe mai lente Yasaka Extra XHG, cred). Ma gandeam sa imi iau un astfel de lemn si sa pun pe el fețe de 1,9 mm (Bryce, Bryce Speed, Sriver EL sau, asa cum spuneai, Bluefire M1 sau M2). Asta ar fi un setup mai ieftin dar cred ca excelent.
                                  Totusi am jucat cu Viscaria unui prieten (cu Bryce de 1,9 mm) si mi s-a parut foarte fain lemnul. Desi e un pic mai rigid e foarte greu sa gresesti cu el. De aceea un setup care ma tenteaza foarte mult in prezent este Zhang Jike/Viscaria cu Tenergy 64 de 1,9 mm. Dar pretul este foarte mare ... Trebuie sa ma gandesc bine.
                                  Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Paul Quad Vezi post
                                    Deja joc cu ceva asemanator (Innerforce ALC) si sunt destul multumit de lemn. Desi e adevarat ca pretul este foarte mare.
                                    Am jucat recent cu un lemn ieftin al unui prieten (Yasaka Sweden Classic) si mi s-a parut excelent, un control super si feeling foarte fain, doar ca e cam lent (cu niste fețe mai lente Yasaka Extra XHG, cred). Ma gandeam sa imi iau un astfel de lemn si sa pun pe el fețe de 1,9 mm (Bryce, Bryce Speed, Sriver EL sau, asa cum spuneai, Bluefire M1 sau M2). Asta ar fi un setup mai ieftin dar cred ca excelent.
                                    Totusi am jucat cu Viscaria unui prieten (cu Bryce de 1,9 mm) si mi s-a parut foarte fain lemnul. Desi e un pic mai rigid e foarte greu sa gresesti cu el. De aceea un setup care ma tenteaza foarte mult in prezent este Zhang Jike/Viscaria cu Tenergy 64 de 1,9 mm. Dar pretul este foarte mare ... Trebuie sa ma gandesc bine.
                                    da pretul la viscaria a urcat in momentul in care zhang zike a castigat campionatul mondial iar cererea a devenit foarte mare,mai ales pe piata asiatica unde pretul de magazin este undeva la 143 de euro!zhang zike nu are nimic in comun cu viscaria ,parearea mea!are un alt simt!
                                    tb alc t05/t05 fx

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      pot spune ca am incercat cele 2 lemne Viscaria este mai rapid decat lemnul Zhang Jike, acesta este mai soft si nu sare asa de tare din el si este ceva mai usor de la 84 la 90 gr. decat Viscaria,,,

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Multumesc de informatii Dl Leo. Cred ca deja inclin si mai mult spre Zhang Jike in detrimentul Viscariei.....
                                        Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                                        Comentariu

                                        Procesare...
                                        X