Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

RAZVAN,NU AI INTELES NIMIC!!!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • RAZVAN,NU AI INTELES NIMIC!!!

    POATE NU AI INTELES MESAJUL MEU,BAIETE...

    DEPARTE DE GANDUL CA NU NU_MI PLACE SITEUL FRTM, DOAR CA NU MENTIONEZI NIMIC DE SPORTIVELE NOASTRE,CAMPIOANELE EUROPENE 2005...TU CREZI CA ESTE NORMAL..CA PE ACEL SITE AL FRTM SA NU EXISTE MACAR O POZA CU ACEASTA MARE ECHIPA??
    PE ACEL SITE SUNT POZE CU CONDUCEREA FRTM,NEVASTA,CONTABILA,DAR SPORTIVII NOSTRII CARE MUNCESC SI NE ADUC REZULTATE...UNDE SUNT?
    2.CAT TINE DE MENTIONAREA UNOR REZULTATE..NE ATENTIONEZI DE FIECARE DATA DE REZULTATELE OBTINUTE DE FRATELE TAU CRISAN,[DOAR ATAT].. SI SA VIZITAM SITEUL FRTM!!! CREZI CA DACA AM DORI SA AFLAM REZULTATE NU AM REUSI FARA SA NE DIRECTIONEZI TU CATRE SITEUL FRTM??? STAI LINISTIT..NU UITAM ASA REPEDE CA TU ESTI ADMINISTRATORUL SITEULUI FRTM.
    3.DE CE NU DIRECTIONEZI SI TU VIZITATORII SITEULUI FRTM CATRE ACEST SITE...ACESTA ESTE SITEUL DE AMATORI!!!
    4.DE CE NU AI MENTIONAT CA SI ROMANESCU A FOST IN GERMANIA???...LA PLIMBARE....

  • #2
    Cel care n-a inteles nimic pana la urma cred ca este altcineva.
    Despre postarea informatiilor pe forumul tenisdemasa.ro am mai vorbit cu alte ocazii. Se pare ca nu ai fost atent. Am sa ma repet: informatiile despre Adi le postez deoarece ma ocup de site-ul lui, iar stirile de la FRTM le postez pentru ca ma ocup si de el.
    In rest, rezultatele exceptionale obtinute in acest an de toti ceilalti tenismeni ai nostri la echipele lor de club, am sa te rog pe tine sa ni le comunici ca sa ne fie cunoscute. Iti multumesc anticipat.

    Referitor la "DAR SPORTIVII NOSTRII CARE MUNCESC SI NE ADUC REZULTATE...UNDE SUNT?" am sa te rog sa te uiti atent pe acest site:

    Incepand din 14 martie 2006:
    REZULTATELE LA EUROPENE:

    2 MEDALII DE AUR:
    ECHIPA ROMANIEI DE JUNIOARE
    DODEAN DANIELA - SIMPLU JUNIOARE

    4 MEDALII DE ARGINT:
    ECHIPA ROMANIEI DE CADETE
    SAMARA ELIZABETA - SIMPLU JUNIOARE
    SAMARA ELIZABETA - DUBLU MIXT JUNIORI cu Salifou Abdel (FRA)
    DODEAN DANIELA / SAMARA ELIZABETA - DUBLU JUNIOARE

    6 MEDALII DE BRONZ:
    ECHIPA ROMANIEI DE CADETI
    CAZACU ALEXANDRU / MAMALIGA ANDREEA - DUBLU MIXT JUNIORI
    HIRICI CRISTINA - SIMPLU CADETE
    HIRICI CRISTINA / SEBE ANAMARIA - DUBLU CADETE
    SZOCS HUNOR / SARGU MIHAI - DUBLU CADETI
    SARGU MIHAI / SZOCS BERNADETTE - DUBLU MIXT CADETI.

    DANIELA DODEAN SI ELIZABETA SAMARA AU CASTIGAT TOATE TURNEELE DIN CIRCUITUL MONDIAL AL JUNIORILOR LA CARE AU PARTICIPAT, OCUPAND IN FINAL PRIMELE DOUA POZITII.
    ELIZABETA SAMARA A IESIT PE LOCUL 2 LA FINALA ACESTUI CIRCUIT
    DANIELA DODEAN A CASTIGAT BRONZUL LA FINALA JUNIORILOR

    CAMPIONATELE MONDIALE DE SENIORI:
    ROMANIA - FEMININ - LOCUL 17
    ROMANIA - MASCULIN - LOCUL 9

    PRO-TOUR
    FILIMON ANDREI / KARAKASEVIC - MEDALIE DE AUR IN SERBIA
    DANIELA DODEAN - MEDALIE DE AUR LA U21 IN SERBIA

    SPER SA NU FI UITAT VREUN REZULTAT NOTABIL OBTINUT DE SPORTIVII ROMANI IN COMPETITIILE INTERNATIONALE IN ACEASTA PERIOADA. DACA AM UITAT PE CINEVA IMI CER SCUZE. DAR POATE CA DODEAN, SAMARA, MAMALIGA, FRATII SZOCS, SARGU, FILIMON, HIRICI, CRISAN, NECULA, CAZACU, SEBE ETC (DIN NOU IMI CER SCUZE DACA AM OMIS PE CINEVA... DIN GRABA) NU MUNCESC... POATE CONSIDERI CA EI AU CASTIGAT TOATE ACESTE TITLURI PENTRU CA RESTUL EUROPEI NU ARE VALOARE.

    Pentru ceea ce a fost pana la 14 martie 2006, ma repet, daca intr-adevar ai fi studiat site-ul FRTM cu atentie, ai fi vazut ca se lucreaza la Statistica.

    REFERITOR LA DEPLASAREA IN GERMANIA A PRESEDINTELUI FEDERATIEI... N-AM CUVINTE... PROBABIL AI FI FOST MULTUMIT DACA MERGEA FEMEIA DE SERVICIU DE LA FEDERATIE... SI APROPO... INTR-O STIRE APARUTA PE 6 NOIEMBRIE SCRIE CAM ASA: "Delegatia noastra este completata de antrenorii Florea Vasile (la masculin) si Filimon Viorel (la feminin) precum si de presedintele Federatiei Romane de Tenis de Masa, Cristinel Romanescu."
    (si revin la alte sporturi, si nu pot sa nu-ti dau dreptate: la meciul Romaniei cu Spania de la Cadiz nu a mers Mircea Sandu ci paznicul federatiei)

    SPER CA M-AM EXPRIMAT PE INTELESUL TAU.... "BAIETE"
    BUTTERFLY Romania
    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
    E-mail: office@prosoftbn.ro
    BUTTERFLY Store Bucuresti
    Tel. Mihai: 0736-887467
    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
    Instagram: @butterflyromania
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

    http://www.tt-shop.ro
    http://www.butterfly.tt
    http://www.tenisdemasa.ro

    Comentariu


    • #3
      Razvan , cred ca GRIGORESCU a transmis niste mesaje simple la care tu nu ai dat totusi raspuns /
      De exemplu , la intrebarea lui DAR SPORTIVII NOSTRI CARE ... , ai postat inca o data rezultatele tenimenilor romani la EUROPENE , rezulatate cu care eu sint de acord ( a se vedea toate mesajele scrise de mine pe acest site ) dar nu in totalitate / Spun acest lucru pentru ca performantele puteau sa fie si mai bune / Razvan , analizind putin acest aspect , ai omis sa aminesti si de esecurile pe care le-a inregistrat tenisul de masa romanesc la EUROPENE / Locul 17 ocupat de fete la CE de Seniori nu prea este un titlu de mindrie / Despre toate discutiile care au fost acolo nu a aparut niciun comunicat oficial ( si acest lucru nu cred ca este o treaba de ...culise /). Dupa CE a urmat avalansa / Si aici GRIGORESCU are dreptate / Ce s-a intimplat cu marile noastre campioane , Badescu si Steff, care puteu schimba deznodamintul meciurilor Belarus -Romania 3 -0 , Romania - Rusia 1 - 3 , Rusia - Romania 3 -2 / Se forteaza intinerirea totala a lotului de senioare , a fost o victorie mare cu Belarus ( 3-2 la Constanța ) dar cred ca mai e mult pina departe / Iar marile noastre campioane nu au fost CAMPIOANE EUROPENE inainte de revolutie cind mingea de ping pong era de de 38 mm ci foarte recent , iar ele sint jucatoare active , si nu oricum , ci la cel mai inalt nivel /
      Alt esec a fost inregistrat de nationala de juniori la EUROPENE anul acesta , de care tu nu ai amintit / Locul 16 pe care l-a ocupat reprezinta de fapt ceva mai grav : retrogradarea din prima grupa valorica dupa ce cu un an inainte se luptasera pentru medalii /Acestasta contraperformanta se datoreaza si neselectionarii lui Ionescu Ovidiu ( nume "reactivat " recent intr-un mesaj postat de PINGPONG ) . El ar fi putut ajuta echipa cel putin sa nu retrogradeze , ca sa nu mai spun ca si la dublu baieti ( unde are medalie de bronz la EUROPENELE de cadeti de la Budapesta / ) sau la dublu mixt , alaturi de parteneri de valoarea lui ( pentru ca nu se poate spune ca nu are valoare atita timp cit tu , Razvan , ai postat pe www.adrian-crisan.ro ca este component al clubului TTF LIEBHERR OCHSENHAUSEN ///) .
      Cred ca nimeni nu poate sa spune ca aceste rezultate de care eu am
      amintit ( si altele pe care eu nu le cunosc ) nu puteau fi evitate / De ce nu sint "trasi de urechi" cei doi antrenori ?

      In alta ordine de idei , GRIGORESCU afirma ca dl. Romanescu a fost la "plimbare " la Openul Germaniei / Eu cred ca presedintele a folosit aceasta deplasare ca pe o "vizita de lucru ". Avind in vedere ca in Germania activeaza multi jucatori cred ca a facut un tur pe la cluburile unde ei isi desfasoara activitatea,pentru a le mai vedea starea de spirit , forma
      sportiva prin discutii atit cu sportivii cit si cu conducatorii si antrenorii urmatoarelor echipe : TTC TROISDORF ( unde joaca Otilia Badescu ), TuS DRIBURG ( Cristina Kont ), SV WERDER BREMEN ( Ctin Cioti ) , TTF LIEBHERR OCHSENHAUSEN ( Adrian Crisan si Ovidiu Ionescu ) , SG BW REICHENBACH ( Vasile Florea ) , sau sa se intilnesca si cu Olga Nemes ( sincer nu stiu la ce club activeaza / ) Daca dl. Romanescu nu a avut timp sa faca acest lucru insemna ca in timpul concursului trebuie sa fi avut niste intilniri cu mari personalitati din lumea tenisului de masa european si mondial / Despre toate acestea , daca s-ar fi dat un comunicat pe site-ul federatiei nu ar mai fi avut prilejul sa spuna GRIGORESCU ca presedintele a fost la ...plimbare in Germania ( cum este si normal , cred ca deplasarea a fos decontata de federatie ) /
      Razvan , in finalul raspunsului tau dat lui GRIGORESCU amintesti ca la Cadiz nu a fost paznicul federatiei ci Mircea Sandu .Nu stiu daca ai ales cea mai fericita asemanare de situatii , pentru ca , daca citesti site-ul www.frf.ro vei observa niste raspunsuri postate de presedintele FRF adresate unor "contestatari " ai lui / Poate nu am fost eu atent , dar pe www.frtenismasa.ro , inca nu a aparut inca vreo reactie a presedintelui Romanescu...

      Cred ca sint atitea intrebari la care nu se dau raspunsuri in tenisul de masa romanesc pentru ca FEDERATIA s-a urcat intrun " turn de fildes " Si pentru ca numai anumite persoane privilegiate au acces in liftul care urca in " camera de control" a turnului de fildes mentine in permanenta o stare de suspiciuni / Eu cred in bunele intentii ale tuturor persoanelor implicate ( conducatori , antrenori , sportivi ) , dar, in lipsa unui dialog deschis ( care sa rezolve situatia multor sportivi care pot ajuta echipele nationale ) nu se pot obtine rezultate care sa reflecteze POTENTIALUL MAXIM de care este in stare tenisul de masa romanesc /
      Daca nu se va intimpla asa inseamna ca cei care stau in TURNUL DE FILDES sint siguri ca fundatia pe care a fost construit le va permite sa fie in siguranta . Cred ca acelasi lucru si-au dorit si constructorii TURNULUI DIN PISA ...

      Razvan , in incheiere vreau sa iti multumesc de rabdarea de care ai dat dovada citind acest mesaj / Nu inseamna cam am si dreptate / Sint un simplu observator si sper ca nu am deranjat pe nimeni / Dar , pentru ca internetul iti ofera atit de multe informatii , am simtit nevoia sa imi dau si eu cu parerea . Deci nu sint eu de vina ci... Bil Gates cu MICROSOFT-ul si GOOGLE -ul lui cu tot ///

      Sa auzim numai vesti bune DE PESTE TOT /

      Comentariu


      • #4
        Nu am vrut sa ma amestec in aceasta discutie dar ma mananca tastatura,deci sa incep,Razvane,multe din acele rezultate pe care multi le-ar considera extraordinare eu le consider contraperformante si-ti dau un singur exemplu medalia de argint de la CE junioare dublu,unde nu aveai voie sa ratezi aurul,multe din medaliile care sau castigat puteau avea alta culoare daca selectiile la loturi se faceau corect,daca antrenorii de la unele loturi nu ar fi facut tot felul de trocuri la selectii,daca selectiile s-ar fi facut strict pe criterii de valoare si nu pe culori de ochi.O alta problema atinsa foarte bine atat de grigorescu cat si de cesemist sunt esecurile,asa cum stim scoate pieptul inainte la victorii (a se citi prime)tot asa mi se pare corect sa platesti la esecuri,mie personal cel mai mare esec mi se pare gestionarea total gresita de la senioare (nu ca nu ar mai fi fost si altele)si daca tot ai dat-o pe fotbal Razvan hai sa-ti dau si eu un exemplu,Piturca a fost demis dupa ce a calificat echipa la turneul final de catre Hagi si Gica Popescu,deci retine fiind"pe val"raman la parea ca Steff si Badescu ca valoare intrinseca reprezinta mai mult decat cei doi in peisajul sportului romanesc (ca valoare nu ca portofel ) sunt ferm convins ca daca ar fi dat la o parte filimon fetele s-ar intoarce maine,el a fost cel care a intretinut ura si a "bagat fitile"tot timpul,de ce e simplu daca Michu si Badeasca veneau la lot nu ar fi avut loc Necula,Chirametli,Mamaliga,nu le-ar fi crescut cota,nu le-ar fi putut vinde(germania,olanda) nu si-ar fi putut lua.............(camasa pe el) de ce va ganditi la prostii mai baieti ,noapte buna ca mi-e somn .

        Comentariu


        • #5
          Si raspunsurile mele au fost extrem de simple.
          Am raspuns punctual la ceea ce a scris Grigorescu.
          Grigorescu a scris unde sunt performantele celor care muncesc.
          Raspuns: din 14 martie nu cred ca lipseste vreun rezultat al sportiviilor nostri (indiferent de cum ii cheama) in competitiile de anvergura pe care sa-l fi omis; referitor la ceea ce a fost dupa cum probabil ati observat, se lucreaza la statistica.
          Ca rezultatele puteau fi mult mai bune, ca am fi putut veni cu mai multe si mai valoroase medalii de la aceste concursuri... oricand este loc si de mai bine... DAR TREABA MEA ESTE DOAR SA POSTEZ ACESTE REZULTATE PE SITE, NU SA LE FAC ANALIZA... DEOCAMDATA NU SUNT IN VREO COMISIE DE ANALIZA SAU DE DECIZIE A FRTM. SUNT DOAR ADMINISTRATORUL ACESTUI SITE.

          Si nu mai revin cu celelalte subiecte... ca le-am mai scris.
          Cat de curand pe site-ul FRTM vor aparea cateva lucruri noi... care cred ca pe multi dintre voi va vor surprinde... sper ca in mod placut.

          Referitor la vanzarea sau cumpararea unor jucatori... Nu cred ca vreun club din Europa este dispus (la aceasta ora) sa cheltuiasca vreun euro pentru transferul vreunui jucator (aici ma refer la faptul ca ar plati clubului de la care vine ceva). Exemplu cel mai concludent: TTF Ochsenhausen nu a dat nici un euro pe Ionescu catre cineva (si, daca mai avea zile, era pe punctul sa-l legitimeze si pe regretatul Andrei Cioran)... la fel si Driburg in cazul Cristinei Kont. Asa ca de ce ar plati Constantei sau altui club ceva. Si acest aspect este valabil pentru toti sportivii europeni, nu doar pentru ai nostri.

          Ma opresc aici. Sa aveti o zi buna.
          BUTTERFLY Romania
          Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
          E-mail: office@prosoftbn.ro
          BUTTERFLY Store Bucuresti
          Tel. Mihai: 0736-887467
          E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
          Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
          Instagram: @butterflyromania
          YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

          http://www.tt-shop.ro
          http://www.butterfly.tt
          http://www.tenisdemasa.ro

          Comentariu


          • #6
            razvan,nu te-am acuzat cu nimic stiu foarte bine care sunt atributiile unui administrator de site,ca nu reprezinti vreo COMISIE nici tu nici ALCINEVA este foarte clar asa ceva nu EXISTA sau daca exista "lipseste cu desavarsire ",datorita muteniei celor din FRTM,lumea te percepe din pacate ca un fel de paratraznet si vrand nevrand te acuza pe tine,ai reveni la o pozitie normala (cea de administrator)daca cei din conducere ar aparea cu o alta atitudine fata de dialog,cel mai bun exemplu il pot da aici tot din lumea fotbalului pe Copos care cel putin odata pe saptamana discuta pe net cu fanii Rapidului (o tempora),ca lucrurile incep sa se miste incet spre bine se vede (publicarea clasamentelor,este cel mai bun exemplu),referitor la transferuri eu am adus vorba de CAMASI in nici un caz de BANI,acun chiar ma faci sa intru la banuieli ,nu pot sa nu inchei tot referitor la transferuri subtilitatea de care ai dat dovada cu cele doua exemple,Ionescu si Kont,cum au plecat din tara se stie si stii si tu foarte bine,dar daca lumea vrea sa stie il invit pe cesemist care cunoaste mult mai bine problema(nu ca noi nu am sti-o,asai Razvan)sa detaileze un pic pe marginea acestui subiect,ca doar de aceea e FORUM nu-i asa,o duminica placuta in continuare.

            Comentariu


            • #7
              Ideea pentru care am folosit ca exemple cazurile lui Ionescu si Kont era ca daca cei din Europa nu tin seama de hotararile unei federatii nationale (ca sunt corecte sau nu, in orice caz nu ei ar trebui sa fie cei care decid) de ce ar plati ceva pe un jucator.

              Sincer nu stiu toate aspectele in cazul celor doi sportivi romani mai sus amintiti si de aceea prefer sa nu-mi dau cu parerea.

              Raman insa la parerea ca poate puteau sa evite aceasta situatie, mai ales ca, cei care au mai mult de pierdut din asta sunt ei, mai ales ca sportivi din spate tot vin si e pacat ca ei au iesit din cercul loturilor nationale.
              Spun acest lucru pentru ca, si asta o stiu de la Adi, lucrul cel mai important pentru care tenismenii se lupta este sa participe la Campionate Europene, Mondiale sau Olimpiade, ori acest lucru nu este posibil daca sportivul nu reuseste sa se inteleaga cu cluburile de la care provin.
              Iar, ca sa ajungi sa si castigi ceva bani pe la cluburile din strainatate, trebuie mai intai ca acestea sa te vada, iar competitiile la care managerii urmaresc sportivii sunt tot cele de mare anvergura. (Badescu, Steff, Florea, Crisan, Cioti, Filimon, Necula sau Dodean au ajuns la cluburi puternice din Europa datorita rezultatelor deosebite obtinute la Campionatele Europene, Mondiale sau la Olimpiade).
              Anii trec, vin alti si alti sportivi valorosi din spate (Fratii Szocs si Sargu pot fi dati ca exemplu)... si dupa cum viata ne arata de atatea ori, NIMENI NU E DE NEINLOCUIT.
              Ma opresc ca observ ca am tendinte filosofice la aceasta ora.
              BUTTERFLY Romania
              Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
              E-mail: office@prosoftbn.ro
              BUTTERFLY Store Bucuresti
              Tel. Mihai: 0736-887467
              E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
              Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
              Instagram: @butterflyromania
              YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

              http://www.tt-shop.ro
              http://www.butterfly.tt
              http://www.tenisdemasa.ro

              Comentariu


              • #8
                De acord cu tine Razvan cu o mentiune,Germania este singura tara din Europa unde te poti trasnsfera fara acordul clubului si al federatiei adica sa fiu mai explicit fara CARTE VERDE,o fi Germania o tara mare dar nu e toata Europa,nu stiu ce prevede legislatia europeana dupa integrare probabil ca si aici sevor schimba multe lucruri,de trebuie sa ne aliniem.

                Comentariu


                • #9
                  Razvan , ai perfecta dreptate ! NIMENI........ NU E DE NEINLOCUIT !!!

                  Comentariu


                  • #10
                    Razvan , pentru ca ieri nu am avut timp , am scris un mesaj foarte scurt . Asa cum ai spus si tu NIMEMI NU E DE NEINLOCUIT ! Eu am pus si puncte de suspensie pentru ca este valabil pentru toata lumea ,din absolut toate domeniile ! Dar pentru ca textul scris de tine a iesit putin din tiparul obisnuit , as dori sa vin acum cu o completare . Daca te-ai fi oprit la primele trei rinduri scrise , pe care le-ai incheiat spunind "prefer sa nu-mi dau cu parerea " ar fi fost totul OK ! Insa ce ai transmis in continuare cred ca reprezinta o "executie comandata " ! Nu e stilul tau , nu poti sa fii atit de agresiv ca sa dai niste " condamnari definitive " pentru Ionescu si Kont ! Cred ca ma voi transforma in " avocatul " acestor doi copii si , cu datele pe care le voi gasi pe internet , voi incerca sa dau un raspuns fiecarei fraze din textul tau .Pentru ca acest lucru necesita timp as dori sa ma ajuti putin publicind din arhivele FRTM toate sumele de transfer la cluburile din strainatate ale jucatorilor nostri , incepind de la regretata Angelica Rozeanu (nu sint sigur daca a jucat afara ) si pina la Cristina Kont .In niciun sport aceste sume nu trebuie sa fie secrete ! Astfel ar putea sa intelega toti cum "s-au inteles sportivii cu cluburile " ca sa poata juca in continuare si la echipele nationale ! Daca nu poti sa faci acest lucru , te rog frumos sa intervii pe linga conducerea federatiei sa initieze o rubrica pe site-ul ei intitulata TRANSFERURI IN STRAINATATE . Contez foarte mult pe ajutorul tau , pentru ca numai astfel pot sa inteleaga iubitorii tenisului de masa daca Ionescu si Kont AU FUGIT , sau nu , din tara ! Si pentru ca tot nu inteleg de ce numai pe ei ii dai ca exemple trebuie precizat ca numai anul acesta au plecat la cluburi din strainatate urmatorii sportivi ( in ordine alfabetica ) : Chirametli Alexandra , Dodean Adrian , Dodean Daniela , Kont Cristina , Oancea Ionut , Silard Gyorgy , Simulescu Eugen ( poate sint si altii ) . Pentru ca sint foarte putini , macar in cazul lor putem afla despre ce sume de transfer este vorba .

                    Iti multumesc foarte mult si te rog sa intelegi ca ultimul lucru pe care il doresc este sa intru in polemica cu tine ! Daca se pot lamuri niste lucruri ar fi bine , daca nu...nu cred ca va fi un capat de tara pentru mine dar pentru acesti copii trebuie facut un efort . Prin sacrificii facute de la o virsta frageda si-au construit o carte de vizita si nu cred ca are cineva dreptul ( in mod nejustificat ) sa le-o stearga ca si cum ar apasa DELETE pe tastatura unui calculator stergind astfel tot ce au reprezentat ei in tenisul de masa romanesc !

                    Te salut si iti doresc o saptamina buna !

                    P.S. Ii multumesc lui PINGPONG ca ma considera un " guru " referitor la acest subiect . Sper sa ajung sa " cunosc mai bine problema " pentru ca internetul chiar iti ofera posibilitatea sa fii foarte bine informat !

                    Comentariu


                    • #11
                      Apropo de oameni de neinlocuit:"Cimitirele sunt pline de cei care sau crezut de neinlocuit" JF Kennedy

                      Comentariu


                      • #12
                        Pe Ionescu si Kont i-am dat ca exemplu pentru ca, cazurile lor sunt de actualitate. Departe de mine gandul de a da "sentine definitive", mai ales ca ii cunosc destul de bine amandoi. (iar sa te gandesti ca ar fi fost "executie comandata" e prea mult... cine ma cunoaste... stie).
                        Mai mult, pe Ovidiu, l-am cunoscut chiar in aceasta vara cand am fost la Adi. Este un baiat foarte destept si, Adi zice, ca are sanse si in tenis... cu o conditie... sa joace la urmatoarele Europene.
                        Din cate stiu eu, din plecarea lui Adi in Germania, clubul din Bistrița nu a incasat nici un leu de la Bayreuth (primul club din Germania la care a activat), mai mult, nici Bayreuth nu a incasat de la Ochsenhausen vreun euro cand Adi a plecat acolo.
                        Ca sa lamuresc si cum ajung cluburile sa se inteleaga cu jucatorii, in general, iti trebuie o recomandare (daca nu mai multe). Cea mai buna recomandare este o medalie la europene, mondiale sau olimpiada, iar daca te mai recomanda si alti oameni din tenis e si mai bine. (Adi a ajuns in Bayreuth la recomandarea lui Vasile Florea care a jucat si el acolo, si mai departe, pe cand Vasile juca la Ochsenhausen, Adi a fost chemat la antrenamentele echipei). Acelasi lucru s-a intamplat mai apoi cu Cristi Tamas (este acum antrenor la Werder Bremen) care a ajuns la Bayreuth recomandat fiind de Adi. Cred ca fiecare din jucatorii nostri care au ajuns la cluburi din strainatate au recomandat, la randul lor, pe cineva.
                        Aminteam acum cateva mesaje si de cazul regretatului Andrei Cioran, care la recomandarile Otiliei si a lui Adi a ajuns la Ochsenhausen si era aproape de semnarea unui angajament.
                        Sunt convins ca la fel s-a intamplat si cu majoritatea sportivilor nostri care joaca acum in strainatate.
                        Mai mult, in luna iunie a acestui an, lui Adi i-ar fi expirat contractul cu Ochsenhausen, fapt pentru care, incepand din luna noiembrie (daca tin bine minte) a anului trecut mai multe cluburi din Europa l-au contactat. Din fericire, cei de la Ochsenhausen au facut si ei o oferta, care la Adi i s-a parut convenabila.
                        Daca in alte cazuri de transferuri in strainatate s-a procedat altfel asta n-am de unde sa stiu, dar ii rog pe cei care stiu amanunte sa le scrie.

                        Nu-mi doresc sa am dreptate in ceea ce am scris in aceste ultime mesaje, dar din nou realitatea pare sa-mi dea dreptate: din cate se pare, de la anul la Ochsenhausen VA VENI Ovtcharov (care este medaliat la europenele de juniori) pentru a juca in prima echipa.
                        Anul acesta printre nou-venitii (la masculin) in Bundesliga este Freitas Marcos (campionul european din acest an la juniori), in rest nu prea apar nume noi, iar la feminin este Otilia (care nu cred ca mai are nevoie de vreo prezentare pentru nici un pasionat al tenisului de masa din lume)... in rest nu au venit decat asiatici.
                        Campioana europeana la junioare, Daniela Dodean, a ajuns sa joace la o echipa de top a Europei, si aseara a jucat exceptional in Liga Campionilor de pe pozitia 1 in echipa !!!

                        Ca si o comparatie intre Cioti si Ionescu. Cioti (fiind medaliat la europenele de juniori) din primul an a jucat in liga a doua, pe cand Ovidiu joaca acum (daca retin) in liga a 5-a, si sigur diferenta la joc dintre cei doi la aceeasi varsta nu este asa de mare... diferenta o face NUMELE castigat in concursurile internationale.

                        PS: Ceea ce scriu pe acest forum nu este comandat de nimeni si nici nu reprezinta vreo sentinta. Sunt strict niste pareri ale mele. (Tare as vrea, in aceasta privinta, sa ma insel).
                        BUTTERFLY Romania
                        Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                        E-mail: office@prosoftbn.ro
                        BUTTERFLY Store Bucuresti
                        Tel. Mihai: 0736-887467
                        E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                        Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                        Instagram: @butterflyromania
                        YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                        http://www.tt-shop.ro
                        http://www.butterfly.tt
                        http://www.tenisdemasa.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          "cand o problema conducece la la multe discutii discutiile devin mai importante decat problema"Murphy.Esenta este urmatoarea,dece Ionescu cel mai bun junior al nostru,dupa cate stiu eu mai are si la anul si Kont una dintre cele mai bune junioare(vin mondialele)nu sunt convocati la lot,care este situatia lor raportat la nivel de federatie,scurt clar si la obiect nu logoree inutila sa se spuna clar au 6 degete la mana si nu-s buni de lot si atunci subiectul e terminat OK

                          Comentariu


                          • #14
                            Raspunsul lui Razvan a lamurit o problema foarte importanta : nu este o nota de plata ce trebuie achitata de clubul la care ajunge sportivul in strainatate ! Cred ca este si logic acest lucru pentru ca tenisul de masa se deosebeste de toate celelalte sporturi ! Atunci cind Hagi a semnat cu un club de afara a spus adio echipei Steaua , in timp ce Adrian Crisan cind a semnat cu echipa din Bayreuth ( asa cum spune Razvan ) nu s-a despartit definitiv de CSM Bistrița ! El REPREZINTA in continuare clubul CSM Bistrița la Campionatele Nationale Individuale !!! Anul acesta a devenit pentru a sasea oara CAMPION NATIONAL la simplu si ma rog sa-i dea Dumnezeu sanatate ca sa mai cistige de vreo 10 ori ca sa bata toate recordurile din Romania de la toate sporturile ! Ce fericit trebuie sa fie Dl. Bozga ! ( bineinteles ca motive de mare bucurie are si de la Creanga si Steff si de la cei mici care ies pe banda rulanta si impinzesc clasamentele europene ! ) In concluzie , nu are rost ca clubul din tara de unde pleaca sportivul sa faca o nota de plata clubului din strainatate, care va incepe sa cheltuiasca cu el , atita timp cit acesta nu are nimic impotriva ca sportivul legitimat la ei sa poata participa la Campionatele Nationale Individuale pentru clubul "mama" !


                            Datorita faptului ca numele sportivilor Ionescu si Kont au fost foarte amintite pe acest topic , si pentru a demonta opiniile unor eventuali circotasi care ar putea sa spuna ca nu mai au valoare de lot voi reveni cu o statistica foarte clara a ceeace sint ei acum ca jucatori si ce au reprezentat ei in clasamentele europene si mondiale pina la momentul in care au disparut din concursurile internationale ! Orice informatie va putea fi verificata pe site-urile pe care le voi posta ! Ca daca amindoi ar avea cite sase degete la mina ( vorba lui PINGPONG ) nu cred ca ar putea sa reprezinte un handicap - ar putea sa dea un efect demential la serviciu si problema viitorilor campioni mondiali la fete si beieti nu s-ar mai pune !!!

                            Comentariu


                            • #15
                              cesemistule,atunci el e blond si ea bruneta ca efecte n-au sa dea cu parul

                              Comentariu


                              • #16
                                Corect ! Probabil ultima moda propusa de FRTM si aprobata de ITTF si ETTU este ca nu se mai poarta...blonzii si brunetele in sezonul primavara -vara -toamna -iarna la loturile nationale !

                                Comentariu


                                • #17
                                  Problema la toata tevatura asta este urmatoarea:
                                  Am auzit shi eu un caz daca se poate spune asa. Cum ca actualul antrenor federal Gheorghe Bozga face selectionari la loturi pe baza grosimii buzunarului parintilor shi nu pe baza rezultatelor shi a valorii.
                                  Cunosc un caz al unui jucator de la Targu Secuiesc pe nume Turocsy Andras care din cauza ca parintii lui nu aveau destui bani pt a plati antrenamentele copilului el era trimis sa joace la masa nr 19 ( cred ca rasvan este in tema legat de numerotarea meselor la bistrita shi cine joaca la masa 19 ) adik cu copii care abia incepeau pingpongul .
                                  Asa ca un jucator de valoarea lui, adik un junior nu avea cum sa se antreneze cu asemenea jucatori ( la cupa romaniei iesind pe locul 2 batand jucatori de lot cum este radu voinea shi ajung in finala cu Alexandru Cazacu ). Asa ca trageti concluziile. De aceea nu avem rezultate pe plan international. Tin sa reamintesc ca Ionescu cat a fost la buzau juca la lotul de juniori dar de cand a plecat shi s-a certat cu federatia acesta nu mai are loc deoarece este prea bun.Recent l-am vazut pe Ionescu cum joaca shi va spun ca ar putea sa joace la lotul de seniori fara probleme. Iar la lotul de fete se face intradevar performanta la nivelul junioarelor deoarece ele sunt selectate dupa valoare.Atat am avut de spus din ce scrie mai sus intelegeti ce vreti.Astept shi un raspuns.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Mihai sa cu cadem dintr-o extrema in alta,pentru ca atunci nu vom mai fi credibili de loc,la bistrita nu se joaca pe 19 mese niciodata,Cupa Romaniei e o competitie pe ECHIPE,Turoczi a jucat finala la CN de tineret cu cazacu,iar datorita comportarii foarte bune pe care a avut-o Bozga l-a taiat pe Sargu si la trimis pe Turoczi la Open-ul Ungariei de la Szolnok,asta pentru o informare corecta,Turoczi mai are o problema grava de comunicare,nu vorbeste deloc limba romana si sa ne uitam putin in arhiva este pentru prima oara cand scoate capul,in rest jucator bun,de locurile 6-10

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Da, si Sargu plateste cu dolari moldovenesti... sa fim seriosi. Si lui Creanga, Steff, Crisan sau Filimon le-a luat bani ca sa-i antreneze. Si pe atunci nu era antrenor federal si nici vicepresedinte al FRTM.
                                      Ti-ai pus problema macar un pic ca, dupa ce ti-au trecut prin mana niste copii valorosi sa nu mai ai chef sa-ti pierzi vremea decat cu cineva care chiar consideri ca merita.
                                      Acum 2 saptamani a avut loc la Bistrița un cantonament cu primii 7-8 juniori din tara pentru a face selectia pentru urmatoarele concursuri.
                                      La noi, insa, ne este intrata in sange faza cu daca nu castig sau daca nu obtin ceva e vina altora: ba ca tragerea la sorti a fost nu stiu cum, ba ca ne-a inselat arbitrul (asta mai mult in sporturile de echipa)... in orice caz noi suntem ultimii vinovati de un esec.
                                      Nu l-am vazut pe Turoczy jucand... s-ar putea chiar sa fie un sportiv valoros (oricum eu tot nu-mi pot da seama asa ca las profesionistii sa-si dea cu parerea despre cat de valoros este sau nu este un sportiv)... ii doresc sa ajunga departe pentru ca numai asa poate sa-i demonstreze d-lui Bozga ca a gresit neselectionandu-l la Centrul Olimpic.

                                      Dar din experientele anterioare iti pot spune ca dl. Bozga greseste foarte rar in aceasta privinta.

                                      PS. Turoczy a iesit pe locul 2 la Campionatele Nationale de Tineret (in septembrie) si acolo i-a invins pe rand pe Kiss, Constantinescu, Cioran Sorin si Pop Sorin. Dar la Campionatele Nationale Individuale de Juniori (care este principala baza a selectiei) de anul asta (in mai) a fost eliminat in primul tur de Sargu... asa ca nu putea fi selectionat pentru un rezultat ce urma sa-l aiba.
                                      Dupa CN de Tineret a urmat Openul Ungariei de la Szolnok unde Turoczy a participat...
                                      BUTTERFLY Romania
                                      Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                      E-mail: office@prosoftbn.ro
                                      BUTTERFLY Store Bucuresti
                                      Tel. Mihai: 0736-887467
                                      E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                      Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                      Instagram: @butterflyromania
                                      YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                      http://www.tt-shop.ro
                                      http://www.butterfly.tt
                                      http://www.tenisdemasa.ro

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        pingpong, dupa ce am postat mesajul anterior am citit ce ai scris ca altfel nu ma mai oboseam.
                                        O zi buna la toti.
                                        BUTTERFLY Romania
                                        Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                        E-mail: office@prosoftbn.ro
                                        BUTTERFLY Store Bucuresti
                                        Tel. Mihai: 0736-887467
                                        E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                        Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                        Instagram: @butterflyromania
                                        YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                        http://www.tt-shop.ro
                                        http://www.butterfly.tt
                                        http://www.tenisdemasa.ro

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          si nu a iesit din grupe........................

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Campionatele Nationale Individuale ar trebui sa fie principala " baza de selectie " pentru loturile nationale dar , daca "sosotelile " nu coincid cele ale staff-uli tehnic se aplica varianta ajutatoare : trialurile !. Urmatorii jucatori , conform clasamentelor de la ultimele CN , prin pozitiile ocupate isi cistigasera locurile in echipa pentru Campionatele Europene : Binta Claudia (locul 3 la cadete ) , Galatan Razvan ( 4 ) , Filip Andreea ( 4 ,junioare ) Ghemes Ioana ( 5 ) Cioran Sorin ( 3 ) . Numai ca ei , prin rezultatele lor au " deranjat " si atunci se apeleaza la ...trialuri ! Este celebru cazul lui Geanta Robert de anul trecut dar si al lui Cioran Sorin de anul acesta cind s-a luptat ca un gladiator in arena cu lei , tigri. pantere, pisici salbatice pina cind , obosit si cu nervii la pamint a jucat si cu o pisica domestica - Dinca ( sa ma ierte baiatul pentru comparatie , dar el nu are nicio vina ! ) si ... in sfirsit a mincat bataie !!! Si atunci , antrenorul lotului care " tine foarte mult la el " i-a dat de inteles ca a facut marea greseala ! De fapt greseala care a fost asteptata ! Dar culmea este ca ...nu Dinca a mers la europene . ci Pop Sorin care la CN a ocupat locul 7 !!! Cui i-a pasat ca un baiat extraordinar ca Cioran Sorin , , suferise a nu stiu cita eliminare din lotul national ? Si nu Dinca este de vina pentru ca lui Sorin tot i s-ar fi gasit un motiv ....

                                            Cel mai bine ar fi ca antrenorii sa aiba o independenta totala ( pentru ca ei trebuie sa raspunda si de rezultate ) , sa urmareasca sporivii pe parcursul intregului an competitional si ,inainte de Europene , sa-si asume intreaga responsabilitate pentru echipa pe care o propune ! Sportul este sport si orice jucator poate sa aiba o zi slaba la CN , mai ales ca se joaca sub o mare presiune ! S-ar elemina trialurile acolo unde se joaca cu sabia deasupra capului si , daca mai esti si baiat destept iti dai seama ca nu prea esti dorit si faci in final greseala fatala !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Da,asa s-a intamplat cu certitudine,cunosc si eu cazul cu amanuntele de rigoare,chiar cateva in plus,dar care oricum nu conteaza,dar mai exista o modalitate de a manevra CN care se practica masiv:un jucator care trebuie eliminat i se pune in fata favoritul 1,undeva pe la primii 8sau 16,de aceea am salutat postarea clasamentelor pe net,dar as putea sa pun pariu ca nu se vor respecta in totalitate la stabilirea capilor de serie,cine tine pariul?intodeauna vor exista interese,interese,interese.....................

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Cita dreptate ai PINGPONG ! La Campionatele Nationale Individuale de juniori din anul 2005 cred ca un lucru paranormal i s-a intimplat lui Ionescu Ovidiu si Oancea Ionut ! In primul tur de pe tabloul principal a fost programat meciul dintre ei doi , care nu erau decit ... titulari ai lotului national de juniori !Mai mult , Ionescu era campion national en-titre , iar Oancea era cel mai bine clasat junior al tarii in clasamentul mondial !!! Asa s-a vrut , asa a iesit ! Si asta pentru ca Ionescu anuntase probabil ca vrea sa fuga ... intr-un container peste granitele tarii ! Daca cineva stie mai multe amanunte poate sa infirme acest lucru pentru ca eu doar am interpretat o informatie pe care am aflat-o ! Totusi , cred ca nenea Iancu ar fi exclamat : CURAT MURDAR , COANE FANICA ! La Campionatele Europene care au urmat imediat dupa Nationale cei doi sportivi au si confirmat , alaturi de Cazacu , ca au fost cei mai buni juniori ai tarii ! De ce a trebuit sa fie o intilnire intre ei in primul tur , Dumnezeu stie ....

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de rasvan
                                                  Pe Ionescu si Kont i-am dat ca exemplu pentru ca, cazurile lor sunt de actualitate. Departe de mine gandul de a da "sentine definitive", mai ales ca ii cunosc destul de bine amandoi. (iar sa te gandesti ca ar fi fost "executie comandata" e prea mult... cine ma cunoaste... stie).
                                                  Mai mult, pe Ovidiu, l-am cunoscut chiar in aceasta vara cand am fost la Adi. Este un baiat foarte destept si, Adi zice, ca are sanse si in tenis... cu o conditie... sa joace la urmatoarele Europene.
                                                  Din cate stiu eu, din plecarea lui Adi in Germania, clubul din Bistrița nu a incasat nici un leu de la Bayreuth (primul club din Germania la care a activat), mai mult, nici Bayreuth nu a incasat de la Ochsenhausen vreun euro cand Adi a plecat acolo.
                                                  Ca sa lamuresc si cum ajung cluburile sa se inteleaga cu jucatorii, in general, iti trebuie o recomandare (daca nu mai multe). Cea mai buna recomandare este o medalie la europene, mondiale sau olimpiada, iar daca te mai recomanda si alti oameni din tenis e si mai bine. (Adi a ajuns in Bayreuth la recomandarea lui Vasile Florea care a jucat si el acolo, si mai departe, pe cand Vasile juca la Ochsenhausen, Adi a fost chemat la antrenamentele echipei). Acelasi lucru s-a intamplat mai apoi cu Cristi Tamas (este acum antrenor la Werder Bremen) care a ajuns la Bayreuth recomandat fiind de Adi. Cred ca fiecare din jucatorii nostri care au ajuns la cluburi din strainatate au recomandat, la randul lor, pe cineva.
                                                  Aminteam acum cateva mesaje si de cazul regretatului Andrei Cioran, care la recomandarile Otiliei si a lui Adi a ajuns la Ochsenhausen si era aproape de semnarea unui angajament.
                                                  Sunt convins ca la fel s-a intamplat si cu majoritatea sportivilor nostri care joaca acum in strainatate.
                                                  Mai mult, in luna iunie a acestui an, lui Adi i-ar fi expirat contractul cu Ochsenhausen, fapt pentru care, incepand din luna noiembrie (daca tin bine minte) a anului trecut mai multe cluburi din Europa l-au contactat. Din fericire, cei de la Ochsenhausen au facut si ei o oferta, care la Adi i s-a parut convenabila.
                                                  Daca in alte cazuri de transferuri in strainatate s-a procedat altfel asta n-am de unde sa stiu, dar ii rog pe cei care stiu amanunte sa le scrie.
                                                  Nu-mi doresc sa am dreptate in ceea ce am scris in aceste ultime mesaje, dar din nou realitatea pare sa-mi dea dreptate: din cate se pare, de la anul la Ochsenhausen VA VENI Ovtcharov (care este medaliat la europenele de juniori) pentru a juca in prima echipa.
                                                  Anul acesta printre nou-venitii (la masculin) in Bundesliga este Freitas Marcos (campionul european din acest an la juniori), in rest nu prea apar nume noi, iar la feminin este Otilia (care nu cred ca mai are nevoie de vreo prezentare pentru nici un pasionat al tenisului de masa din lume)... in rest nu au venit decat asiatici.
                                                  Campioana europeana la junioare, Daniela Dodean, a ajuns sa joace la o echipa de top a Europei, si aseara a jucat exceptional in Liga Campionilor de pe pozitia 1 in echipa !!!
                                                  Ca si o comparatie intre Cioti si Ionescu. Cioti (fiind medaliat la europenele de juniori) din primul an a jucat in liga a doua, pe cand Ovidiu joaca acum (daca retin) in liga a 5-a, si sigur diferenta la joc dintre cei doi la aceeasi varsta nu este asa de mare... diferenta o face NUMELE castigat in concursurile internationale.
                                                  PS: Ceea ce scriu pe acest forum nu este comandat de nimeni si nici nu reprezinta vreo sentinta. Sunt strict niste pareri ale mele. (Tare as vrea, in aceasta privinta, sa ma insel).
                                                  Pentru a ma tine de cuvint , voi aduce citeva argumente in "apararea " celor doi sportivi . Si pentru ca trebuie sa dau intiietate sexului frumos , voi incepe in acest episod cu Cristina Kont .
                                                  Razvan ,ai spus intr-un mesaj ca " managerii urmaresc sportivii la competitii de mare anvergura " . Tocmai acest lucru a ajutat-o pe Cristina sa ajunga in Gemania ! Ea a participat la "n" Campionate Europene cu echipa de cadete si junioare ( daca nu ma insel si la un Campionat Mondial !!! ) de unde s-a intors cu foarte multe medalii ! Pentru ca site-ul FRTM nu are o arhiva unde sa caut ca sa aflu numarul exact al acestor medalii , te rog frumos ,chiar insist , sa afli si sa publici CV-ul Cristinei ! Daca gasesti o parsoana disponibila la federatie roag-o sa-i inumere si toate medaliile obtinute si la Campionatele Nationale si la toate Open-urile la care a participat ! Numai astfel pot sa inteleaga totii iubitorii tenisului de masa ca "managerii" de care ai amintit au avut CIND si mai ales LA CE sa se uite in cazul Cristinei Kont ! Acesta zestre de medalii ar fi fost si mai mare daca in anul 2006 nu a fost eliminata total din circuitul international !
                                                  Razvan , ai spus ca in Bundesliga nu s-a transferat anul acesta decit Otilia Badescu ( vorbind de fete ) . Este adevarat ca Otilia s-a transferat la TTC Troisdorf , dar ...si Cristina a aparut in prima liga germana la echipa TuSBad Driburg ! Este adevarat ca nu este titulara ,dar este in curtea lor , se pregateste acolo si va veni si momentul cind " explozia " se va realiza ! Este adevarat ca Daniela Dodean a ajuns la o echipa ce joaca in Cupa Campionilor dar , departe de mine gindul de a-i contesta talentul Danei , stii cite meciuri internationale joaca ea in fiecare an ( ca si Samara ) ? Iti spun eu : peste 140 ! Bineinteles ca este foarte bine pentru ele , si pentru tara , dar de ce alte jucatoare nu au avut sansa celor doua ? Nu cumva a scirtiit ceva in politica de promovare a talentelor ( si la fete si la baieti ) si federatia s-a multumit tot timpul cu putin ?
                                                  In Bundesliga mai joaca si Iulia Necula la 3G Berlin Tischtennis . Am sa prezint bilantul celor trei fete : Otilia Badescu ( 8 victorii - 2 infringeri ) , Iulia Necula ( 3 -3 ) , Cristina Kont ( 0 - 1 ) ! De departe Otilia Badescu are bilantul cel mai bun , dar ... in Echipa Nationala De senioare este ... Iulia Necula ! Cu echipa sa Sandonanatese , Dodean are bilantul de 6 -2 , Steff cu Castel Gofredo 4 -0 , Iar Nastase in Spania nu a jucat decit doua meciuri avind bilantul 1-1 . Bineinteles ca nici Mihaela Steff nu e in Lot .
                                                  Din tot ce am scris pina acum se vede clar ca e ceva " necurat " in situatia Cristinei Kont ! A ajuns anul acesta intr-un campionat puternic ( la aceeasi virsta ca a Danei Dodean ) si nu a fost chemata la Europene , unde a fost inlocuita de Hoza Irina sau Dospina Andreea ! Vin mondialele pe echipe si cred ca tot cu paleta in mina va sta in fata calculatorului ! De pregatirea ei din Germania chiar nu se poate profita ? Pentru Iulia Necula este bine ca joaca in Bundesliga ( atit cit joaca ) dar pentru Cristina e un pacat ? Ca sa nu mai spunem ca in clasamentul mondial Cristina inca mai esta pe locul 378 ( la 1.06.2006 era pe 335! ) in timp ce , ca sa ajungi la Hoza si Dospina iti trebuie rabdare ca sa innumeri ! Doamna Sebe , domnule Filimon chiar nu aveti curaj sa o " promovati " din nou ?
                                                  Poate ca am scris cam mult , dar sper ca nu te-am plictisit Razvan , mai ales ca ani buni a jucat la CSM Bistrița ! Si ce " certificat de calitate" mai bun i se poate aplica Cristinei Kont decit acela ca a fost antrenata de dl. GHEORGHE BOZGA ! Ca si Crisan , Creanga , Steff si multi altii...

                                                  Am folosit pentru documentare urmatoarele site-uri : www.frtenisdemasa.ro , www.ettu.org , www.ittf.com , www.tischtennis.de , www.fitet.org

                                                  Razvan ,te salut si sper sa nu-ti fi pus rabdarea la incercare !

                                                  Urmatorul episod i-l voi dedica lui Ovidiu Ionescu .

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X